Донать невпинно: майданчик зі зборами на ЗСУ «Вишибанки»
Команда волонтерів запустила сайт зі зборами на потреби ЗСУ. Проєкт Вишибанки має дві основні мети: заохочувати українців донатити на "маленькі" збори, а також надати додаткову інформаційну підтримку окремим волонтерам.
Як виникла ідея?
24 лютого донати стали щоденним ритуалом кожного українця. Всі знають: у будь-якій незрозумілій ситуації – закидуй кошти Повернись живим, Притулі чи на офіційні рахунки ЗСУ.
Але є ще й багато приватних зборів, аудиторія яких здебільшого обмежується підписниками волонтера в соцмережах – цього часто замало, щоб зібрати потрібну суму. Збирають же зазвичай на щось надважливе чи навіть критичне для роботи наших військових.
Ми подумали, що круто було б мати такі збори під рукою, щоб не забувати донатити на них і не витрачати часу на пошук. Бо сьогодні Фейсбук тобі підкинув збір на автівку, дрон чи тепловізор, а завтра – ні. Тож ми зробили окремий майданчик з приватними запитами на потреби ЗСУ – Вишибанки.
Чому на сайті саме банки від mono?
Наразі ми зосередили увагу на банках від mono як найдоступнішому і найпростішому засобу збору донатів. Адже важливо не тільки “підсвітити” збір, але й максимально спростити процедуру переказу коштів. По собі знаємо, що процес подекуди обривається там, де починається копіювання карти.
В банку ж можна закинути кошти буквально у два кліки. Це важливо, адже людина в теорії може задонатити на один конкретний збір, а може вирішити “пройтися” по всім, що є на сайті. То нехай будь-яку стратегію донатів, яку обере для себе користувач Вишибанок, буде легко реалізувати.
Правило 20 банок
Спочатку ми збирали на сайт всі банки від знайомих, з якими ділилися проєктом. Дуже швидко там набралося близько 40 зборів і ми зрозуміли, що це забагато. Щоб користувач не розгубився і все ж здійснив цільову дію — донат (а не в паніці закрив сторінку), ми вирішили, що водночас на сайті висітиме максимум 20 банок.
Щойно закривається одна банка — додаємо нову. Заявку на розміщення можна подати через гугл-форму, вона зʼявляється на сайті, коли є вільний слот. Сповіщення про можливість додати банку падають в телеграм-канал.
Як перевіряємо банки
Вручну. Круто, якщо волонтер може надати офіційний запит від військових. Якщо документа немає, ми вивчаємо сторінку волонтера, його попередню волонтерську діяльність і звіти по ній. Можемо запросити якусь додаткову інфу. Обовʼязково, щоб збір був оформлений окремим дописом у соцмережах.
У заявці на додавання банки ми також попереджаємо, що збір автоматично зникне з сайту, якщо:
- мета банки зміниться;
- з банки будуть зняті будь-які кошти до того, як вона буде розбита.
Також ми залишаємо за собою право не публікувати збір, якщо у нас лишаються якісь сумніви щодо наданої інформації. До перевірки банок ми ставимося дуже відповідально.
Які подальші плани
Докладати максимум зусиль для того, щоб потік донатів не спадав. Ніхто не може передбачити, скільки ще триватиме ця війна. А зима близько, і ми в тилу маємо допомагати військовим долати її виклики ще завзятіше.
Команда Вишибанок вже працює над застосунком, також паралельно займаємося розробкою айдентики проєкта.
Наша мрія – допомагати закривати кожен збір за лічені години. Вишибанки – некомерційний проєкт, який тримається на енергії віри в ЗСУ. Це скромний внесок 10 людей, яких війна розкидала по різним куточкам України та світу, у наближення нашої перемоги.