Два місяці до завершення прийому конкурсних аудіо про сучукрліт на конкурсі КрутеЗНО. Знаєте про нього?

Наближається екватор подачі заявок на участь у КрутеЗНО 2024. За два місяці організатори — Київська Мала академія наук, соцмережа читацьких вражень LitCom та творча агенція “Баляндраси” — візьмуться опрацьовувати години конкурсних аудіо та згодом оприлюднять їх для слухацького голосування у LitCom. Тим часом у всіх охочих долучитись до читацького змагання лишається два місяці, щоб обрати одну чи декілька книжок та створити свої ідеальні конкурсні аудіо. 

Цьогорічний сезон КрутеЗНО — вже третій з 2022 року. Попередні два були присвячені творам зі шкільної програми з української літератури та маловідомим сторінкам з біографій знаних письменників. Тепер у фокусі — сучасна українська література. У переліку запропонованих для опрацювання книжок організатори зібрали 121 текст. Книжки подані у шести номінаціях: по три для двох вікових категорій — підлітків з 14 років і дорослих.

Винагорода для переможців у кожній з номінацій — 10 000 гривень. Призерам, які посядуть другі місця, вручать по 5 000 гривень. Подаватися з одним аудіо можна й групі авторів, кажуть організатори. Щоправда, у такому випадку винагороду розділять порівну між співавторами. А от пропонувати те саме аудіо одразу на кілька номінацій не вийде, навіть якщо вік учасників різний: перелік книжок для кожної з шести з них унікальний. 

Ми поспілкувалися з координаторкою конкурсу КрутеЗНО Іриною Плеховою та зібрали для вас відповіді на найпоширеніші запитання учасників. 

Чому зосередилися на сучукрліт?

«Сучасна українська література — це своєрідний портал в нашу реальність, в наші мрії, у наше часом строкате повсякдення. Конкурс задумувався як той, що завжди шукатиме актуальний формат говорити про літературу. А що може бути більш актуальним, як наші сучасні життєві сюжети! Сподіваємося, що увага до конкурсу допоможе й підсвітити голоси наших письменників-сучасників, популяризувати їхню творчість для якнайширшої аудиторії.»

Як обирали книжки для цьогорічного сезону КрутеЗНО?

«Вибір книжок цьогоріч був невипадковим. У дорослих категоріях команда КрутеЗНО особливу увагу приділила темі війни, родинної пам’яті, формуванню ідентичності, історичним і культурним контекстам творення української державності. Адже саме ці теми в наш час є найбільш актуальними, такими, що дають нам можливість розуміти цінність тих досвідів, які переживаємо тут і зараз під час війни. Відповідно, особливу увагу ми приділили творам, які створили українські військові.

Що ж до вибору книжок для “підліткової аудиторії”, ми орієнтувалися здебільшого на новинки — особливо для номінації фентезі. Адже це саме та література, яка захоплює юнацькі серця. А ще — це реальна видимість українських письменників, які пишуть для підлітків.»

Чи можуть учасники подаватися з кількома аудіо та претендувати на перемогу одразу у двох чи більше номінаціях?

Все дуже просто: свобода творчості передусім. А вільні завжди мають винагороду :) Тож сміливо обирайте книжки, запропоновані у різних номінаціях, та надсилайте свої літкасти. Єдине обмеження — це необхідність дотримуватися своєї вікової категорії. Інакше таке аудіо буде розміщене в LitCom поза конкурсною програмою. Вам не вдасться поборотися за головні призи, але це допоможе знайти свою аудиторію та зробити крок до розвитку кар’єри в книжковому подкастингу.

Де послухати аудіо для натхнення, щоб записати ідеальний подкаст для КрутеЗНО?

У соцмережі LitCom на вас чекає колекція з понад 300 конкурсних аудіо КрутеЗНО двох попередніх сезонів. Там є справжні шедеври. Послухайте й переконайтеся самі!

Якою має бути ідеальна тривалість аудіо для конкурсу?

Рекомендуємо записувати аудіо тривалістю 4-25 хвилин. У слухачів має бути час, щоб оцінити вашу творчість. Водночас ми помітили, що занадто довгі аудіо не завжди дослуховують до кінця. Втім, ці побажання — не вимога. Найважливіше зрозуміти, скільки часу потрібно вам, щоб сповна розкрити думку.

Чи вітаються спойлери в конкурсних подкастах?

Спойлерів ми б просили уникати, або ж якщо це неможливо, вони мають так заінтригувати того, хто слухає ваш літкаст, щоб ця людина неодмінно захотіла самостійно прочитати книгу.

На КрутеЗНО є цензура? Про що не можна розповідати в конкурсному подкасті?

Цензури в нас немає. Єдине прохання — дотримуватися етичних норм, навіть якщо ви критикуєте текст та автора. Що ще? Звісно, уникати ненормативної лексики. Ми за те, щоб критика була справді смачною, нехай навіть і дошкульною.

Чи можна ділитися своїм аудіо з друзями чи в соцмережах до завершення конкурсу?

Впродовж конкурсного голосування аудіо розміщується у застосунку LitCom. Саме там, а не на інших майданчиках, слухачі обиратимуть переможців. Обмежень на використання аудіо після завершення конкурсу немає. Однак хочемо нагадати, що найкраще ділитися власною творчістю саме через застосунок LitCom, де і твориться нині українська спільнота читачів.

Що буде з моїм аудіо після оголошення результатів?

Літкаст залишається в застосунку LitCom у відповідному літкастканалі конкурсу. І завжди є доступним для безкоштовного прослуховування користувачами нашої книжкової соцмережі.

49
Community
Videos
About Us