Крафтові українські бренди представили Україну на світовій виставці Ambiente 2024
Українські бренди привертають увагу до унікальності етнічних виробів та витворів ручної роботи. У Франкфурті відбулась міжнародна виставка споживчих товарів Ambiente, на якій свою продукцію представили 10 українських компаній. Головна мета учасників — заявити про себе на міжнародній арені, продемонструвати креативність українських митців в галузі предметного дизайну та налагодити контакти з міжнародними партнерами.
За попередніми оцінками в 2024 році виставка прийняла понад 4 900 стендів експонатів та більше 140 000 відвідувачів.
Серед представлених українських товарів були вироби з кераміки, дерева, натуральної шерсті та скла. Їх об'єднав колективний стенд українських підприємств Oplich, розташований у найбільш відвідуваній зоні виставки — Living, поруч з індивідуальними та колективними експозиціями інших країн. Стенд учасників імітував затишну кімнату з предметами декору із використанням загального креативного брендінгу ініціативи Oplich, «Ukrainian brands for cosy home».
Особливістю цьогорічного українського стенду є те, що більшість представлених компаній очолюють жінки-підприємиці або сімейні бізнеси. Серед них:
Gunia Project — бренд речей, вироблених на основі традиційних етнічних культур. Засновники пргнуть відродити традиційні ремесла та інтегрувати українську етніку в сучасність.
AMAZE Vase — виробник мультифункціональних керамічних ваз, які можуть доповнити будь-який дизайн.
Art-hall ceramics — бренд керамічних виробів, що «уособлюють естетику повсякденного життя». У них використані українські мотиви та місцева сировина.
Clayp — студія футуристичних світильників, створених з екологічних матеріалів: глини, рослин, паперового волокна.
Gushka Wool — виробництво товарів для дому з шерсті, яке зберегло справжні родинні традиції.
KUST ceramics — бренд креативних керамічних виробів, який проводить майстер-класи для всіх охочих до творчості.
Litvinenko Design — студія дизайну інтер’єрів, меблів та декору, що поєднала індустріальне виробництво і крафтові техніки.
Shishka Project — команда виробників предметів інтерʼєру, які представляють оригінальні та функціональні стільці, дивани, крісла та пуфіки.
Wooden Dreams, — сімейна майстерня, яка виготовляє посуд, люстри та декор із натурального дерева.
YAKUSH — бренд посуду та текстилю, який виготовляє чашки, тарілки, вази та келихи зі скла за старовинною українською технікою.
Колективний стенд Oplich прагне не тільки популяризувати українську культурну ідентичність, але й залучити нових покупців та дистриб’юторів. Попри функцію інформаційного майданчику, виставка Ambiente є ефективними місцем для встановлення ділових зв'язків. За 5 днів заходу українські компанії-учасники провели 10 зустрічей щодо оформлення замовлень та співпраці, де отримали понад 100 контактів потенційних партнерів та клієнтів.
«Дійсно надихає бачити такі креативні підприємства з України, здатні не тільки виживати, але й досягати успіхів та інновацій, незважаючи на триваючу війну та складні обставини в країні. МОМ дуже рада бути залученою до цієї ініціативи, яка дозволяє світові побачити Україну з іншої сторони та, сподіваюся, дозволить цим динамічним підприємствам знайти нові ринки та клієнтів», — Майкл Ньюсон, старший координатор програм МОМ.
Участь українських підприємств у міжнародній виставці Ambiente у Франкфурті реалізується ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (CEP) та Міжнародної організації з міграції (МОМ) за фінансової підтримки уряду Німеччини.