Мистецький арсенал презентує колекцію електронних видань до виставок з правом безкоштовного перегляду

Мистецький арсенал оприлюднює електронні версії каталогів, створених до виставок, які відбувалися в Мистецькому арсеналі з 2017 року. Документування виставкової діяльності у такий спосіб дозволяє поглибити розуміння кожної окремої виставки, «продовжити життя» виставкових проєктів та стати основою для подальших досліджень. Відтепер для безкоштовного перегляду онлайн доступні 12 видань до виставок, включно з каталогом до виставки «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть», який був створений виключно у діджитальному форматі. 

Рішення зробити каталоги доступними та безкоштовними для перегляду підкріплене намаганням утвердити сталість та унікальність українського мистецтва й культури загалом, розповісти про них ширшій аудиторії. Особливо важливим це видається в часи повномасштабної російсько-української війни, коли українська культура знаходиться під ударом і потребує підтримки.

Видання до виставки «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть»

Із 2017 року всі виставкові проєкти супроводжуються виданнями. Перше видання було присвячене Фестивалю молодих українських художників, який відбувався у Мистецькому арсеналі з 28 вересня до 29 жовтня 2017 року у форматі бієнале.

Колекція електронних видань до виставок має три серії:

  1. видання до виставок, що актуалізують українську мистецьку спадщину («Бойчукізм. Проект Великого стилю», «Курбас: Нові світи», «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації», «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть»);
  2. видання, присвячені знаковим іменам новітнього українського мистецтва («Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії», «Кирил Проценко. Палкий», «Олег Голосій. Живопис нон-стоп», «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!»);
  3. видання до експериментальних проєктів, що розповідають про важливі мистецькі процеси чи культурні феномени («Сьогодні, що так і не настало», «FLASHBACK. Українське медіа-мистецтво 1990-х», «Неформальне мистецтво Ужгорода 90-х», «Швидкорозчинний час», «Обабіч», «Мистецька праця. Тексти», «Дивовижні історії Криму», «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив»).

Важливим аспектом видань є їхня двомовність — каталоги мають повну інформацію про виставки українською та англійською мовами, що дозволяє поширювати електронні версії для іноземної аудиторії Мистецького арсеналу.

«П'ять років тому ми започаткували серію каталогів до наших виставок. Це не просто подарункові масивні книжки на глянцевому папері, а зручні книги для читання з аналітичними та мистецтвознавчими текстами, проілюстровані репродукціями та фотографіями експозицій. Усі вони різні: за принципами верстки, дизайнерськими рішеннями, матеріалами обкладинок і типом паперу», — Лєра Гуєвська, арт-директорка Мистецького арсеналу.

«Сьогодні, що так і не настало», Видання до Фестивалю молодих українських художників

Усі каталоги, наявні в електронному форматі станом на червень 2022 року, доступні для безкоштовного перегляду на сайті Мистецького арсеналу (розділ «Видання до виставок»), а також на сервісі ISSUU. Колекцію електронних видань буде розширено та доповнено — слідкуйте за оновленнями.

Паперові варіанти каталогів до виставок завжди доступні для купівлі у Крамничці Мистецького арсеналу офлайн та онлайн.

Колекція електронних видань до виставок створена за підтримки Міжнародного фонду допомоги організаціям, що здійснюють свою діяльність у сфері культури й освіти, на 2021 рік Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut та інших партнерів: www.goethe.de/hilfsfonds.

892
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно