Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує дати і формат проведення 11-го фестивалю

Попри воєнний стан, його виклики та обмеження, команда Мистецького арсеналу готує 11-й Книжковий Арсенал і робить все для того, щоб фестиваль знову об’єднав у своєму просторі книжкову, літературну й мистецьку сцени та став місцем для зустрічей людей книги.

11-ий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» цьогоріч триватиме з вечора 22 червня (офіційне відкриття) по 25 червня.

«З моменту російського вторгнення Мистецький арсенал увесь час намагається бути підтримкою для своїх аудиторій: глядачів, читачів, митців, професіоналів культури. Ми впевнені, що Книжковий Арсенал цього року потрібен як ніколи. Він має підтримати, посилити стійкість і надихнути усіх нас. Тому сьогодні ми оголошуємо дати щорічного фестивалю і зробимо все, щоб створити комфортний і безпечний простір, аби зібратися разом, і надати сцену, щоби осмислити наш досвід. Ми працюватимемо невтомно, щоб відбувся цей, можливо, найважливіший в Україні, майданчик для зустрічі книги, читача та автора», — Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу.

Принципова структура Книжкового Арсеналу залишається незмінною для наших відвідувачів і складатиметься з двох елементів: програмної частини фестивалю та книжкового ярмарку з відповідними тематичними секціями. Книжковий Арсенал відбуватиметься у лівому крилі першого поверху Старого арсеналу.

Цьогоріч книжковий ярмарок буде організований в інший спосіб: з огляду на дуже нерівні умови існування та роботи учасників видавничого ринку внаслідок війни, неможливість організації їх гідного рівноцінного представлення у форматі індивідуальних стендів та ризикованість з точки зору безпекових вимог, операторами продажу книжок на фестивалі будуть не окремі видавництва, а локальні київські книгарні:

  • книгарня «Сенс» представить секцію «Нонфікшн»,
  • книгарня «Книжковий Лев» — секцію «Художня література»,
  • книгарня «Закапелок» — секції «Дитяча література», «Комікси та графічні романи».

Окрім цього, оператором секції «Арткнига» стане Довженко-Центр в рамках міжінституційного партнерства з Мистецьким арсеналом. Книжковий Арсенал традиційно приділяє особливу увагу секції «Воєнна література». У просторі ярмарку буде представлена добірка видань, створених ветеранами війни, учасниками бойових дій, членами їхніх сімей, книги про війну, видані після 2014 року.

«Наша команда пропрацювала декілька сценаріїв, шукаючи рішення про формат проведення фестивалю в умовах воєнного стану. Формат, який ми пропонуємо, має на меті представити нашим відвідувачам широку інклюзивну лінійку книг від максимального кола українських видавництв, що, своєю чергою, допоможе підтримати більше дієвців галузі. Крім того, залучення до співпраці локальних незалежних книгарень, сподіваюся, дозволить нам звернути увагу на важливість саме цієї ланки на шляху книжки від автора до читача: такі книгарні, кожна зі своїм власним обличчям, підходом до клієнта, культурою побудови здорових бізнес-відносин із видавцями та стратегією розвитку місцевих локальних спільнот навколо себе заслуговують на більшу помітність. Важливо й те, що такий формат Книжкового Арсеналу дозволить видавцям взяти участь у фестивалі в якості бажаних гостей, скористатися можливістю зосередитись на зустрічах та обміні досвідом з колегами, нетворкінгу та професійних внутрішньо-цехових дискусіях», Юлія Козловець, директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Над програмною частиною Книжкового Арсеналу працюватимуть запрошені куратори. Близько 50 добірних подій у межах фокус-теми, основної літературної програми, програми для дітей та підлітків, перформативні, професійні події відбуватимуться на трьох сценах.

Для безпеки учасників ярмарку та програми подій у Мистецькому арсеналі доступне найпростіше укриття, облаштоване за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

667