MURALS: Голос України в Каннах

Війна Росії проти незалежності України досі триває. Однак світ потроху починає звикати до новин з фронту та закликів українського народу про допомогу. Аби утримати увагу світу, українці винаходять ще більше нових, креативних способів говорити про повномасштабне вторгнення. Імерсивна документальна 3D-виставка MURALS стала новим проєктом, що змогла передати та показати світу наслідки дій російських окупантів на українській землі.

Що таке MURALS?

Некомерційний проєкт створили ATM Virtual, Mriya та Pixel Race. Від режисерів Aggressive, Алекса Топаллера та Дена Шапіро, MURALS був вперше продемонстрований у рамках Marché du Film як один з найяскравіших елементів Cannes Next. Компанія з українським корінням WePlay Studios стала партнером артпроєкту MURALS. Команда WePlay надавала технічну допомогу та консультації щодо налаштувань протягом усього проєкту.

MURALS – документальний артпроєкт, що висвітлює наслідки нападу Росії на Україну. Створений шляхом 3D-сканування на базі Unreal Engine, проєкт демонструє будівлі та пам’ятки, що несуть на собі сліди злочинів Росії.

За допомогою звукових та візуальних 3D-ефектів проєкт MURALS переносить глядачів у зруйновані війною міста, де донедавна текло своїм звичним плином мирне життя. MURALS – це імерсивний проєкт, створений поєднанням зображення на світлодіодних екранах та звуків військових машин, вибухів та голосів людей, щоб дати глядачам відчути вплив війни на людське життя. Задля цього технічні аспекти проєкту були ретельно прораховані та виконані відповідно до найвищих стандартів. Для забезпечення ефекту занурення був обраний нещодавно розроблений сервер EX3 від disguise з двома 4K-виходами, що дозволяють під’єднатися до світлодіодних панелей True Performance з кроком 1,8 мм. L-Acoustics забезпечила високоякісний восьмиканальний просторовий звук, поєднуючи гуркіт війни та начитану поезію, щоб створити протягом дев’яти хвилин ефект занурення, що довго не полишає.

Історія проєкту

Ініціатором проєкту став Артем Іваненко, 3D-художник з міста Ірпінь. Ірпінь – одне з міст Київської області, що зазнало катастрофічних наслідків вторгнення. 24 лютого 2022 року Росія почала масово обстрілювати місто, а 27 лютого в нього увійшли російські війська. Намагаючись прорватися до Києва через Ірпінь, російська армія понад місяць продовжувала бити по мирному населенню, та вже 28 березня українці звільнили Ірпінь. Повернувшись до міста після відходу Росії, Артем за допомогою різних методів сканування зафіксував жахливі наслідки подій. Повернувшись до міста після відходу російських військ, Артем Іваненко за допомогою різних методів сканування зафіксував жахливі наслідки. Іспанська компанія Tigrelab за допомогою Unreal Engine 5 перетворила скани на цифрову оповідь, що була передана через медіасервер disguise EX3 і відображена на високоякісних світлодіодних екранах True Performance.

Планування проєкту зайняло місяць, а 3D-сканування — два тижні. Загалом 800 відвідувачів Marché du Film занурилися в дев’ятихвилинну імерсивну оповідь та мали змогу побачити наслідки російської агресії на власні очі.

На деяких зруйнованих будівлях зафіксовані мурали Бенксі, створені художником після 24 лютого. Бенксі відвідав Україну в листопаді 2022 року і створив сім графіті на знак солідарності з українським народом.

Кожна робота розповідає глибоку історію – це відсилання до повсякденного життя, яке було знищене російськими ракетами. Бенксі ніколи не цурався гострих суспільно-політичних питань. Його мурали в Україні привертають увагу до злочинів Російської Федерації, та водночас дають надію на зцілення та відновлення мирного життя у майбутньому.

У рамках підтримки українських культурних активістів WePlay також надала Dovzhenko League, українсько-американській спільноті кіновиробників, місце для регулярних зустрічей та сесій кіноспільноти. Тепер фахівці Dovzhenko League можуть продовжувати поширювати ідеї українців по всьому світі, використовуючи WePlay Esports Arena Los Angeles як стартовий майданчик.

49
WePlay Studios
Ukraine, Kyiv