Навчання з впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) для бізнесів та організацій

Забезпечення гендерної рівності на роботі — це не «примха часу», а дієвий механізм, що дозволяє створити інклюзивне середовище в колективі, підвищити мотивацію працівників/-ць та навіть покращити показники ефективності. Принципи розширення прав і можливостей жінок (WEPs) — той інструмент, який дозволить досягти цих результатів швидше.

WEPs забезпечують всебічний підхід до досягнення гендерної рівності на робочому місці. Вони охоплюють аспекти від справедливих умов праці до підтримки кар’єрного розвитку жінок. За даними Світового банку, лише половина з них присутні на ринку праці — на відміну від чоловіків, у яких цей показник досягає 80%. Щодо оплати праці, то, наприклад, в Україні до повномасштабного російського вторгнення гендерний розрив в оплаті праці складав 18,6%. Цей показник є нижчим за світовий, але більшим, ніж у багатьох країнах ЄС. WEPs покликані допомогти забезпечити рівну оплату за роботу рівної цінності.

17-19 вересня у Львові та 26-28 листопада в Києві буде проведено навчання для організацій і бізнесів щодо впровадження WEPs. Навчальні сесії триватимуть протягом 3 днів. Завдяки участі в заходах компанії детальніше ознайомляться з WEPs та з тим, як їх застосовувати на робочому місці, а також напрацюють підходи й бачення для забезпечення гендерної рівності в колективах.

«Ми співпрацюємо з бізнесом, приватним і державним секторами для створення інноваційних рішень, зайнятості й ресурсів, які можуть подолати гендерні розриви у світі праці та сприяти досягненню Цілей сталого розвитку. Компанії, які інвестують у жінок і підтримують їхнє лідерство у процесі прийняття рішень, а також зобов’язуються дотримуватися гендерної рівності, зазвичай перевершують своїх конкурентів. Принципи розширення прав і можливостей жінок (WEPs) пропонують чудову платформу для змін. Ми впевнені, що впровадження WEPs приватними й державними компаніями, організаціями громадянського суспільства, бізнес-асоціаціями має важливе значення для сталого й інклюзивного економічного відновлення країни», — зазначила Людмила Ковальчук, аналітикиня з проєктної координації «ООН Жінки» в Україні.

❗До участі в кожній навчальній сесії буде запрошено 25 учасників/-ць.

📎Реєстрація — за посиланням.

Хто може податися на навчання:

  • власниці/-ки бізнесу;
  • представниці/-ки державних і приватних компаній (рівень керівництва);
  • представниці/-ки організацій громадянського суспільства;
  • представниці/-ки бізнес-асоціацій.

У 2025 році також заплановано проведення навчання в онлайн-форматі.

Навчання є безоплатним. Витрати, пов’язані з навчальним процесом, а також проживання та харчування покриваються коштом організаторів. Витрати на проїзд до місць проведення навчання забезпечують організації-учасниці самостійно.

«WEPs — надважливі для покращення ситуації з працевлаштуванням жінок в Україні. Вони передбачають справедливіші умови роботи, більшу увагу до професійного розвитку жінок та створюють реальні можливості для їхнього кар’єрного зростання. Як результат, жінки отримують більше шансів обіймати керівні посади та професійно розвиватися», — підсумовує Ірина Титарчук, виконавча директорка ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі».

Дисклеймер:

Навчання з впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) реалізується в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється в межах проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», який втілюється «ООН Жінки» за фінансової підтримки Уряду Швеції у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

***

ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі»
Facebook: https://www.facebook.com/itfcua
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/itfc-ukraine/

***

Бекграундер:

Принципи розширення прав і можливостей жінок (WEPs) — це набір із семи принципів, що є інструментом для керівництва бізнесів у сприянні гендерній рівності та розширенні можливостей жінок на робочому місці, ринку праці й у суспільстві. Завдяки їхньому впровадженню компанії змінюють підходи до підтримки жінок, захисту їхніх прав та справедливого ставлення до них на робочому місці.

«Розширення можливостей жінок у бізнесі» — ініціатива з підвищення обізнаності, проведення тренінгів та надання інформаційної підтримки представникам приватного сектору для вдосконалення їхніх професійних навичок щодо впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) та реалізації відповідних програм, а також сприяння створенню нових партнерств із приватними компаніями, бізнес-асоціаціями та громадськими організаціями для популяризації гендерної рівності й розширення економічних можливостей жінок.

«ООН Жінки» — структура Організації Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Провідний орган, що координує роботу системи ООН у сфері гендерної рівності. Є допоміжним органом Генеральної Асамблеї ООН, створений рішенням Асамблеї у 2010 році з метою прискорення прогресу у справі задоволення потреб жінок у всьому світі, підвищення ефективності використання наявних ресурсів та об'єднання мандатів і функцій окремих підрозділів системи ООН, які займалися виключно питаннями гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції забезпечує впровадження державної політики забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків в Україні та відповідну координацію взаємодії центральних органів виконавчої влади.

ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» — незалежна неприбуткова організація, яка спеціалізується на підтримці розвитку малого та середнього бізнесу, сприянні впровадженню ініціатив з економічної спроможності жінок, торгівлі й експорті.

119