Перший в Україні банк зберігання крові відкрито

Проєкт під назвою «Смілива кров» реалізовано в партнерстві Міністерства охорони здоровʼя України, Київської міської державної адміністрації та компанії Parimatch Ukraine. Його метою є забезпечення необхідних умов для обробки та зберігання донорської крові на період до 30 років.

2 березня в Київському міському центрі крові офіційно відкрили перший в Україні банк довгострокового зберігання крові.

Parimatch відгукнувся на запит МОЗ України щодо забезпечення функціонування банку крові, придбавши спеціальне обладнання на суму понад 8,5 мільйонів гривень. Це дві окремі морозильні камери, в яких можливо зберігати еритроцити за температури від -60°С до - 80°С, автоматичний процесор клітин, що дозволяє заморожувати та розморожувати компоненти крові, розморожувач для плазми та витратні матеріали.

«Допомога Україні та українцям через реалізацію важливих гуманітарних ініціатив є одним з наших пріоритетних завдань. Створення першого банку крові – особливий для нас проєкт. Адже він не лише вирішує нагальне питання зберігання донорської крові, яка щодня рятує життя сотень захисників України, це ще й важливий внесок в майбутнє української медицини. Ми вдячні МОЗ України за довіру в реалізації надважливої ініціативи. Спільно ми й надалі працюватимемо над сміливими проєктами, що наближають нашу перемогу та змінюють життя на краще», – зазначила СЕО Parimatch Ukraine Наталія Гілевич.

Створення банку крові - проєкт державного рівня. За стандартами ВООЗ, Україна потребує 33 донори на 1000 населення. До повномасштабного вторгнення кількість донорів була втричі меншою.

Після 24 лютого 2022 року людей, які готові ділитися своєю кров’ю стало більше, але й потреба в ній зросла в декілька разів. Крім того, гостро стояло питання обробки крові та її довгострокового зберігання. Так еритроцити - найбільш затребуваний компонент крові, який використовується для лікування широкого кола пацієнтів, в України могли зберігати трохи понад місяць - максимум 42 доби. Банк крові продовжить можливість використання запасу еритроцитів до 30 років. А отже держава зможе вирішити проблему дефіциту різних типів крові.

Це означає, що українські медики будуть впевнені, що у в них є необхідний запас еритроцитів, щоб врятувати життя тисяч людей, з гострими та хронічними втратами крові. І в першу чергу мова йде про захисників, які потрапляють до лікарень у важкому стані після поранень та потребують негайного переливання крові.

154