Понад 80% МСБ визнають важливість технологій для досягнення бізнес-цілей — дослідження Microsoft

Малий та середній бізнес (МСБ) складає 99% усіх cвітових організацій з приблизно 400 мільйонами компаній, що працюють у всьому світі. У країнах Центральної та Східної Європи, до яких належить Україна, як і у всьому світі, МСБ представляє більшість підприємств. Нещодавнє глобальне дослідження Microsoft щодо ставлення представників малого та середнього бізнесу до технологій показує, що понад 80% МСБ визнають важливість технологій для досягнення бізнес-цілей, а 42% вважають технології життєво важливими для бізнесу.

«Ми бачимо, що першопрохідники впроваджують новітні технології у свій бізнес і більше інвестують у хмарні рішення, що підвищує їхню продуктивність та стимулює інновації. Вони демонструють позитивний вплив технологій на ефективність бізнесу, і повідомляють про більший прогрес у досягненні своїх бізнес-цілей, більш високе річне зростання доходів, більшу впевненість і в цілому позитивні перспективи бізнесу, ніж інші компанії, — зазначив Дьюла Сарузі, регіональний директор з корпоративного та малого бізнесу, регіону Центральної та Східної Європи Multi-Country Microsoft*. – Представники МСБ сьогодні шукають більше, ніж просто технологічні рішення – вони шукають підтримки у вигляді рекомендацій щодо технологічної стратегії через партнерство та фінансову допомогу. Крім того, простота та гнучкість технологічних інструментів демократизують доступ малих та середніх організацій до технологій корпоративного рівня. У Microsoft ми створили механізм обслуговування клієнтів більш гнучким і доступним способом, де немає обмежень у доступі до технологій».

Згідно з недавнім Microsoft Digital Futures Index, ті країни, які інвестують у цифровий розвиток, демонструють більш високий рівень екологічності, економічної стабільності, інновацій та конкурентоспроможності. У цьому ключову роль розвитку цих країн грає сильний і добре розвинений у цифровому відношенні сектор МСБ.

Наприклад, у Східній Європі український стартап, який використовує технології штучного інтелекту, Elai.io допомагає клієнтам використовувати текст для створення відеоконтенту та персоналізованих відеороликів на базі штучного інтелекту за участю реальних людей. Болгарська юридична фірма Boyanov & Co перенесла свою апаратну інфраструктуру в Azure та оцифрувала адміністративні та бізнес-операції за допомогою Microsoft 365, що спростило спільну роботу в режимі реального часу через SharePoint, OneDrive для бізнесу та Teams для бізнесу. В Угорщині OTP Bank запустив ініціативу модернізації основних банківських послуг на основі хмарних технологій, щоб прискорити впровадження інноваційних продуктів. Штаб-квартира OTP знизила операційні ризики і підвищила стійкість до відмови за рахунок хмарної міграції в Azure.

У країнах Балтії, провідний постачальник енергії Enefit, також відомий як Eesti Energia в Естонії, створив більш ефективне середовище для спільної роботи на базі Microsoft 365 і Azure, наслідуючи приклад уряду Естонії в галузі цифровізації. У Литві компанія Ignitis Group завершила проєкт із впровадження системи управління бізнесом Microsoft Dynamics 365 F&O (Finance & Operations), що стало важливим кроком у переосмисленні та оцифруванні процесів компанії. У Латвії стартап-компанія RoboEatz винайшла повністю автономну роботизовану кухонну систему, яка готує продукти, готує та подає широкий асортимент страв.

У Євразії казахстанський стартап Uniqa – приклад використання ШІ у повсякденному житті. Він збирає та аналізує дані з реальних розмов 24/7 у режимі реального часу, а потім відображає їх у звітах Power BI, щоб використовувати ці дані для прийняття більш ефективних управлінських рішень.

«Краса технологій полягає у їх простоті. Коли малий та середній бізнес впроваджує такі технології, як штучний інтелект, машинне навчання та хмара, використовуючи сучасні інструменти для робочих місць M365, хмарні рішення Azure або інтелектуальні програми Power Platform з низьким кодом для бізнесу, вони вирішують ключові бізнес-завдання, такі як безпека, оптимізація бізнес-процесів та ефективність витрат. Все це звільняє ресурси МСБ для розкриття творчого потенціалу та розвитку інновацій, щоб зрештою зробити внесок у посилення місцевої економіки», — коментує Красимира Караіванова, керівник відділу малого та середнього бізнесу, регіон Центральної та Східної Європи Multi-Country Microsoft*.

*Регіон Центральної та Східної Європи Multi-Country Microsoft включає 25 країн Центральної та Східної Європи та Євразії: Вірменія, Албанія, Азербайджан, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Естонія, Грузія, Угорщина, Латвія, Литва, Казахстан, Косово, Киргизстан, Молдова, Монголія, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Словенія, Таджикистан, Туркменістан, Україна та Узбекистан.

832
Events
Community
Videos
About Us