Стартапи 1991 Acceleration: First Batch представили свої розробки на демодні

Український стартап-акселератор 1991 Accelerator познайомив tech-спільноту, представників бізнесу та медіа з досягненнями стартапів січневого набору.

1991 Accelerator, провідний український акселератор із фокусом на impact tech, провів демодень для стартапів 1991 Acceleration: First Batch. Захід відбувся в гібридному форматі з онлайн-трансляцією в соціальних мережах та офлайн-зустріччю в Kooperativ, простору для креативного бізнесу в Києві.

Команда 1991 Accelerator вже восьмий рік працює над розвитком української стартап-екосистеми, реалізуючи програми поглиблення знань та компетенцій. До програми 1991 Acceleration: First Batch, яка розпочалася в січні 2023 року, відібрали двадцять перспективних стартапів із понад сотні заявок. На фінальному заході свої розробки представили:

  • Cryptoprinciple — навчальна гра для адаптації неактивних і нових користувачів до криптобірж.
  • DOOOD — універсальний додаток для замовлення їжі на само виніс, їжі в закладі та на доставляння, доступний у будь-якому місці та в будь-якому закладі.
  • Easy Peasy Insurtech — платформа страхування автівок з оплатою за проїжджені кілометри, яка пропонує персоналізовані тарифи та бонуси за безпечне водіння. Минулого року стартап брав участь у Web Summit в Лісабоні, де отримав схвальні відгуки від tech-спільноти.
  • FIREkit — комплексна платформа управління активами, що забезпечує інвесторів інструментами для зважених рішень і контролю над фінансовим майбутнім.
  • FoodBanka — готові страви в ретортних пакуваннях або склянках із тривалим терміном зберігання. Проєкт є одним з напрямів компанії FoodEx — сервісу доставляння готової їжі.
  • G-MAK — охоронний пристрій із системами активного захисту, щоб зупинити або дезорієнтувати грабіжника в перші хвилини вторгнення. На початку року стартап увійшов до української делегації міжнародної виставки CES2023, що проходила в Лас-Вегасі, а навесні виступив на американських Startup Grind Global 2023 та SelectUSA Investment Summit.
  • Griselda — автоматизована система збору, обробки, аналізу, візуалізації та експорту розвідувальної інформації. Проєкт запустили на початку повномасштабної війни силами декількох осіб, сьогодні розробку вже використовують сотні військових підрозділів.
  • Knopka — система виклику медперсоналу для автоматизації догляду за пацієнтами на лікарняних ліжках. У 2022 році стартап посів друге місце IT Arena Lviv. За останній рік команда представила розробку на медичній виставці Medica, міжнародному стартап-форумі Slush і технологічній конференції CES2023.
  • Kwizbot — комунікаційна сервіс-платформа для Enterprise і середнього бізнесу, яка використовує інструменти штучного інтелекту та обробляє великі потоки даних.
  • Neboo — додаток на основі штучного інтелекту, який пропонує індивідуальні програми профілактики вигорання для кожного користувача.
  • Palyanytsya.ai — гнучке ШІ-рішення для компаній, яким потрібна транскрипція голосових даних українською мовою, вже реалізоване у вигляді вебплатформи, а в майбутньому також як розширення для Google Chrome та плагін для Adobe Premiere Pro.
  • SharePark — додаток на основі штучного інтелекту, яка допомагає водіям знайти найкращий варіант паркування, аналізуючи локацію та потреби. Пілот проєкту впроваджується у Болгарії, після чого планується масштабування на країни ЄС.
  • ST1 — автономний дрон для пошуку та позначення вибухонебезпечних предметів, здатний обробляти дані вчетверо швидше та дешевше, ніж традиційні методи. Наразі прототип працює в тестовому режимі.
  • Suppl.me — B2B-маркетплейс для постачальників і HoReCa (готелі, ресторани та кафе), який спрощує процес замовлення постачання.
  • Uplifter — платформа зворотного зв’язку для креативників, як-то дизайнери, художники, письменники та ілюстратори, яка допомагає їм отримувати оцінку роботи від професіоналів та менторів.
  • WOYS — інноваційні водонепроникні набори оригамі для дітей, виготовлені з унікального екологічно чистого паперу.

П’ять стартапів, а саме FoodBanka, G-Mak, Griselda, Knopka, ST1, взяли участь в акселерації завдяки програмі грантової підтримки проєктів подвійного призначення від Українського Фонду Стартапів. Розвиток таких проєктів підвищує обороноздатність країни та пришвидшує післявоєнну відбудову.

Український фонд стартапів співпрацює з 1991 Accelerator з 2020 року. За цей час 10 стартапів встигли не лише отримати знання, а й успішно застосувати їх на практиці, продемонструвавши свої досягнення в рамках ІТ Arena, Poland Prize, а також Startup World Cup 2022, на додачу до таких міжнародних виставок як Slush, CES 2023 та Startup Grind Global 2023.
Ми раді бачити, як завдяки нашій діяльності українські стартапи розвиваються, досягають нових вершин та будують продукти, потрібні не лише в Україні, а й у всьому світі. Саме тому спільними зусиллями з 1991 Accelerator ми продовжуємо розвивати українську екосистему та будувати країну-лідера передових технологій», — зазначає Павло Карташов, директор Українського фонду стартапів.

Протягом дванадцяти тижнів стартапи проходили навчання, отримували менторську підтримку та налагоджували звʼязки з міжнародною спільнотою. Завдяки співпраці 1991 Accelerator зі світовими технологічними компаніями, команди акселерації отримали понад 80 тисяч доларів кредитів на користування сервісами Sendpulse, Notion, Segment, Amazon Web Services. Демодень завершив роботу стартапів над підсиленням проєктів та став можливістю отримати відгуки від професіоналів із різних сфер. Трансляцію заходу подивились понад 500 глядачів, а офлайн-частину відвідали понад 60 гостей. Після пітчів стартапи познайомилися з потенційними інвесторами, бізнес-партнерами та клієнтами в інтенсив-румах, які були організовані онлайн. 

Створення умов для розвитку інноваційних компаній є важливим і в період повномаштабної війни, і в рамках післявоєнного відновлення. В цьому розрізі акселераційні програми як 1991 Accelerator сприяють зростанню українських стартапів та в цілому інноваційної екосистеми України навіть у часи викликів і змін. Завдяки роботі акселератору фаундери та їхні команди змогли отримати необхідні знання та навички, щоб розвивати свої інноваційні ідеї та отримали цінну менторську підримку для того, щоб масштабувати свій бізнес», — зазначає Іванна Дідур, провідна фахівчиня відділу зростання малого та середнього бізнесу та залучення інвестицій Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Я вірю у великий міжнародний потенціал українських стартапів, які продовжують працювати попри надзвичайні виклики, спричинені війною. Той факт, що фінансування стартапів на ранніх стадій зросло за останні роки, свідчить про те, що інвестори також визнають цей потенціал і готові підтримувати ці компанії. Однак важливо пам’ятати, що для успіху стартапам потрібні не лише інвестиції, але й підтримуюча екосистема та інфраструктура. Для українського уряду та бізнес-сектору вкрай важливо далі розвивати національну стартап-екосистему, щоб забезпечити її довгостроковий успіх», — каже Денис Гурський, голова правління та співзасновник міжнародної організації SocialBoost.

Нагадаємо, що триває набір на нову можливість для українських фаундерів — 1991 Acceleration: Next Batch. Подати заявку можна на сайті до 21 травня.

Впровадження програми «1991 Acceleration» стало можливим завдяки Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Для довідки:

SocialBoost — міжнародна організація, яка об’єднує спільноту стартапів і технічну експертизу з урядами та громадянським суспільством для розв'язання проблем економік, що розвиваються. SocialBoost створює та навчає спільноту стартапів, малих і середніх підприємств, а також розробляє власні ІТ-продукти для ефективного управління та демократії.

«1991 Accelerator» — флагманський проєкт ГО SocialBoost, перший і найбільший за пайплайном акселератор в Україні з фокусом на impact tech. 

816