У Луцьку відкриють misto.cafe: 100 співзасновників та 80% прибутку на підтримку громадських проєктів Луцька

misto.cafe — заклад суспільного впливу, створений за прикладом ресторану Urban Space 100.

У чому суть ідеї «кафе суспільного впливу»?

80% чистого прибутку від діяльності закладу будуть спрямовані на підтримку громадських проєктів. На період військового стану у фокусі будуть ініціативи, пов’язані з військовими та ветеранами. Крім того, розглядатимуть проєкти з розвитку інфраструктури, соціальної, культурної чи освітньої сфер Луцька.

Тобто, абсолютно кожен стає частиною впровадження змін. Гості закладу, оплачуючи рахунок, створюють фінансове забезпечення для майбутніх грантів. Активісти пропонують ідеї — і отримують кошти на їхню реалізацію.

Хто є співзасновниками misto.cafe?

У misto.cafe буде сотня співзасновників. 100 соціально активних людей з однаковим вступним внеском та рівними правами. Усі вони будуть обирати, на які саме громадські проєкти йтиме 80% чистого прибутку закладу. Такі рішення прийматимуть на загальних зборах щокварталу — відповідно до старту грантових сезонів.

Важливо: співзасновники не втручатимуться в операційну діяльність закладу і не претендуватимуть на розподіл прибутків, оскільки це суперечить початковій ідеї проєкту.

Кафе керуватиме відомий у Луцьку кафеголік Сергій Капацина, котрий має понад 19 років досвіду в управлінні ресторанним бізнесом:

Ми хочемо бути не лише сучасним закладом на гастрономічній мапі України, а й обʼєднувати однодумців та впливати на позитивні зміни у Луцьку 

Хто ініціатор?

Проєкт ініціювала платформа «Алгоритм дій» у співпраці з івано-франківським «Теплим містом», взявши за основу модель ресторану Urban Space 100. Відкриття закладу планують на кінець весни.

Urban Space 100 — перший в Україні громадський ресторан, який спрямовує левову частку прибутку на реалізацію громадських проєктів. Ресторан успішно функціонує вже понад 9 років і підтримав 163 проєкти на суму понад 7 мільйонів гривень.

Ми щасливі, коли подібні проєкти відкриваються й в інших містах України. Віримо, що misto.cafe стане точкою зустрічі прогресивних містян, а завдяки грантовим сезонам більше потрібних ініціатив та ідей отримають необхідну підтримку

керівниця платформи "Тепле місто" Росана Тужанська

Як з’явилося гасло misto.cafe?

«Різні люди одне місто. Різні люди одне місце» — гасло нового кафе, яке запропонували автори інтер’єру проєкту, відома українська майстерня архітектури та дизайну інтер’єру balbek bureau.

Воно закликає об’єднувати зусилля, щоб творити зміни, доповнювати місто новими проєктами та сенсами. Адже у партнерстві — сила, навіть, якщо ми у чомусь різні.

Нашою великою ідеєю було створити місце, яке стане «своїм» для гостей з різними інтересами. Для цього ми організували простір так, аби в ньому було однаково комфортно поснідати великою компанією, попрацювати за ноутбуком і скоротати вечір за баром. В інтер'єрі закладу багато світла, зелені й натуральних матеріалів, а також дрібка неону, який привертатиме увагу перехожих ще з вулиці.

команда balbek bureau

305