URenew у рамках Урбан Хакатону анонсують відкритий конкурс проєктів для розвитку Бишівської громади
18-19 липня 2024 року благодійна платформа URenew проведе в Бишівській громаді Перший Урбан Хакатон. Це відкритий конкурс проєктів, що стануть основою розбудови громади для покращення інфраструктури, розвитку соціальних та комунальних сервісів, енергоефективності, екології, охорони здоров’я, створення робочих місць тощо. За підсумками Хакатону буде визначено трьох призерів, але організатори конкурсу уточнили, що для всіх представлених проєктів будуть надалі шукати фінансування від інвесторів та донорів - як місцевих, так і міжнародних.
У рамках конкурсу розглядаються проєкти за такими тематиками:
- Енергетична незалежність громади та сучасні комунальні сервіси.
- Сучасні соціальні послуги для всіх (освіта, медицина, доступність). Інклюзивні рішення.
- Комфортне середовище для життя. Культура, спорт та благоустрій.
- Нові робочі місця. Розвиток туризму та культурної спадщини.
До участі в Хакатоні запрошуються міні-команди активістів, від 1 до 10 чоловік, які мають ідеї стосовно відновлення та розвитку малих територіальних громад та готові реалізувати їх на території Бишівської громади. А це: активні мешканці громади, експерти з розвитку інфраструктури та сервісів, девелопери, урбаністи, архітектори, економісти та проектні менеджери. Учасником конкурсу може бути представник будь-якого регіону України, не лише Київщини.
Можливо ви вже готові поділитися своїм успішним досвідом, або презентувати та реалізувати абсолютно нову ідею у середині липня, яка допоможе зробити нашу країну ще кращою та ближчою до європейських стандартів.
Організатори конкурсу - благодійна платформа URenew - також озвучили строки приймання заявок: проєкт має бути зареєстрований до 05 липня, потім у конкурсанта буде тиждень на підготовку або адаптацію команди. З більш повними умовами подання заявки ви можете ознайомитися на офіційній сторінці Урбан Хакатону.
Чому перший Урбан Хакатон пройде саме в Бишеві
Бишівська громада, перебувала у 2022 році під окупацією, зазнала значних руйнувань та наразі готується до відновлення. Але як і кожна мала громада, Бишівсьска ТГ стикається з певними труднощами - недостачею фінансових ресурсів та досвіду ведення відновлень такого масштабу. Керівництво громади підтримало ініціативу URenew йти шляхом максимального залучення місцевих жителів до процесів відбудови. Тому було вирішено провести глибинні польові дослідження проблем та потреб Громади.
Загалом, протягом травня 2024 року, було опитано близько 350 респондентів, серед яких були жителі громади, підприємці, представники місцевої влади, активісти, волонтери, внутрішньо-переміщені особи.
Це дослідження допомогло нам застосувати сучасні проектні методи при відбудові, — підкреслює Марина Кольцова, голова наглядової ради URenew Foundation, — ми побачили і зафіксували проблеми кожного мешканця, зрозуміли візію та глибинні потреби людей, які проживають у даній громаді. І цей підхід допоможе нам напрацьовувати конкретні проекти. Звичайно, при їх розробці ми будемо застосовувати кращі практики, тобто реальні кейси з інших громад та країн, а також принципи стійкості та екологічності. Але проблеми і візія людей - це первинне.
*Проєкт впроваджується в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.