В Києві пройшов перший фестиваль вельш коргі з метою популяризації каністерапії

Міжнародний день коргі, 4 червня, кияни та гості столиці відсвяткували першим монопородним фестивалем коргі “Коргія 2023”. Дійство проходило на території спортивно-розважального центру “Х-PARK”. Мета фестивалю охоплювала як розважальну частину, так і соціальну — популяризацію каністерапії як ще одного виду емоційної підтримки для військових, ветеранів, ВПО та людей, що постраждали від бойових дій. Також під час проведення заходу вдалось встановити рекорд України з найбільшого скупчення вельш коргі.

Під час фестивалю відвідувачі могли насолодитись веселими конкурсами собачок, серед яких було модне дефіле у тематичних костюмах, перевірка нюхових та дресувальних здібностей у змаганнях “Ноузворк” та “Хендлер, а також конкурс на найкращий хвіст у двох номінаціях: для хвостатих коргі та бобтейлів. Переможці конкурсів отримали грамоти та призи. Організатори фестивалю потурбувались, щоб люди та песики пішли з фестивалю не лише з гарним настроєм, а й приємними подарунками, тому були проведені призові розіграші, лотереї та акції. Також для чудового дозвілля були обладнані: фудкорт, дог-корт, зона активності, фотозони та ярмарок з товарами для чотирилапих.

Найочікуванішою подією фестивалю стала реєстрація рекорду України з найбільшого скупчення вельш коргі у рамках одного заходу. Щоб стати частиною цього дійства, на фестиваль завітали не лише столичні коргі, а й приїхали з Полтавської, Черкаської, Дніпровської, Донецької, Вінницької областей України. Таким чином рекорд був встановлений, а на сцені красувались аж 186 пухнастиків.

Також фестиваль “Коргія 2023” мав соціальну місію: популяризацію каністерапії з залученням спеціально навчених собак як виду емоційної реабілітації та подолання ПТСР людей, які тою чи іншою мірою постраждали від бойових дій. Цей список охоплює військових, ветеранів війни, ВПО, сім’ї, чиї родичі загинули або пропали безвісти під час зіткнень з рашистською армією, люди, які пережили або зазнали значного стресу під час обстрілів та ін.

Каністерапія наразі є не надто поширеним видом зоотерапії в Україні. Проте у світовому значенні у багатьох країнах розроблені державні програми, де каністерапія є одним з важливих методів реабілітації людей. Саме тому у рамках фестивалю проведено лекторій, де спеціалісти ветеринари, реабілітологи, психологи розповідали про особливості цього виду емоційної підтримки, розказували особисті історії зцілення та надавали повну інформацію охочим власникам коргі, як долучитись та почати навчання свого песика стати справжнім помічником.

Але на цьому місія популяризації каністерапії не закінчується. Організатори Коргії 2023 івент-агенція “Holy sweets”, інноваційно-реабілітаційний центр “База 4.5.0” та німецький виробник кормів для собак та котів “Josera” розробили річну програму, згідно з якою проведуть ряд заходів, де продовжуватимуть знайомити українців з цим видом емоційної реабілітації, і вже активно займаються плануванням наступного івенту, який пройде 2 липня також на території спортивно-розважального центру “Х-PARK” для усіх видів собак та їхніх власників.

161