В Україні виходить фільм про людей, які пережили російську окупацію
У його основі — свідчення постраждалих від російських злочинів у Київській, Харківській і Донецькій областях. Режисером фільму став лауреат Мадридського кінофестивалю.
Документальна стрічка «Заручники божевілля» розповідає історії трьох українців, які постраждали від російської окупації під час повномасштабної війни. Героями стрічки стали:
- Максим Максимов, виходець із Донецька, який на початку війни у 2014-му переїхав до Ізюма Харківської області. Влітку 2022-го під час окупації міста його схопили та катували російські військові. Максима «засудили» до страти, але українська армія вчасно звільнила місто.
- Лілія Рукавкова, юристка з Маріуполя. Разом зі своїм 13-річним сином вона пережила постійні обстріли й окупацію рідного міста та врешті виїхала із захопленої території.
- Олександр Кірей, мешканець Бородянки Київської області. Після катувань російських військових на його нозі виникла гангрена. Олександр провів тиждень без їжі в покинутому будинку в Чорнобильській зоні. Історію Олександра розповідає його батько.
Режисером та автором сценарію стрічки є український документаліст Станіслав Цехмістернко. Оператор фільму — Віктор Завальнюк. Фільм знімали протягом грудня 2022 — лютого 2023 рр. у Бородянці, Ізюмі та інших містах, які найбільше постраждали від російської агресії.
«Історії, показані у фільмі, — свідчення злочинів армії РФ проти людяності. Це людський біль, який не можна виміряти. Ми впевнені: чим більше глядачів побачать ці трагедії, тим більше шансів покарати російських воєнних злочинців», — зазначає режисер фільму Станіслав Цехмістренко.
Документальну стрічку «Заручники божевілля» зняли за підтримки міжнародної організації «Інтерньюз» і ГО «Інтерньюз-Україна». Фільм планують показати на українських телеканалах і стрімінгових сервісах.
Режисер стрічки Станіслав Цехмістренко — також автор документальних фільмів «Повернення» (2016) та «Межа очікування» (2018). За кінострічку «Межа очікування» Цехмістренко отримав нагороду Мадридського кінофестивалю. Вона привертає увагу до безвісти зниклих українців унаслідок російської агресії.