В Україні запустилася платформа діджиталізації та промоції культурної спадщини HATA Hub
Представники культурних, креативних, технологічних індустрій, а також громадянського суспільства можуть приєднатися до HATA Hub для навчання, обміну досвідом та спільної роботи над проєктами.
Кожний місяць війни завдає відчутні втрати всій українській державі та зокрема культурі. Так за період з 24 лютого 2022 року до 25 лютого 2024 року росія зруйнувала або пошкодила 945 об’єктів культурної спадщини. Українська національна ідентичність і загальноєвропейська культурна спадщина опинилися під безпрецедентним ризиком.
Вирішити нагальні виклики культурної сфери здатні цифрові технології. Широкий інструментарій може подарувати нове життя памʼяткам культури. Проте робота над такими завданнями потребує профільних навичок, компетентних менторів, кросекторальної взаємодії.
HATA Hub — це платформа, яка обʼєднує спеціалістів культурних, креативних, технологічних сфер, представників громадянського суспільства заради діджиталізації та промоції української культурної спадщини. За допомогою HATA Hub спільнота новаторів може отримати усі можливі освітні, практичні, нетворкінгові ресурси для розвитку проєктів, повʼязаних зі збереженням культурної спадщини.
«З 2020 року ми збираємо разом спеціалістів для пошуку рішень зі збереження культурної спадщини. Активна спільнота невпинно розширюється, а база проєктів поповнюється з року в рік. Платформа HATA Hub надасть учасникам сталу підтримку для розвитку і допоможе із міжнародною представленістю», — каже Анастасія Слепцова, співзасновниця ГО Civic.Space, співавторка HATA Hub.
Учасники спільноти отримають доступ до бази знань HATA Hub, яка включає корисні ресурси та інструменти для роботи над проєктами, фахову підтримку від українських та міжнародних експертів, можливість брати участь в лекціях, тренінгах, вебінарах із використання технологічних інструментів для збереження спадщини.
«Ми прагнемо впроваджувати інновації та використовувати сучасні технології для вирішення викликів, повʼязаних зі збереженням і популяризацією культурної спадщини. Розуміючи синергетичну силу спільноти, наша команда відкриває для фахівців усієї України можливість зробити внесок у загальнодержавний рух і сприяти розвитку національної гордості», — зазначає Анастасія Силенок, співзасновниця ГО Civic.Space, співавторка HATA Hub.
Запуск платформи HATA Hub відбувся 26 березня 2024 на онлайн-заході Heritage Tech Meetup. Долучитися до спільноти та прочитати більше про можливості можна на сайті HATA Hub.
Платформа HATA Hub реалізується ГО Civic.Space в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.