Всеукраїнська зоозахисна премія відзначить волонтерів, що рятують тварин від війни

У четвер, 19 січня, в Києві вперше вручать Всеукраїнську зоозахисну премію волонтерам, які, ризикуючи власним життям, рятують тварин від війни. Засновниками нагороди та організаторами церемонії є гуманістичний рух UAnimals та МФО «Гуманна країна».

З перших днів повномасштабної війни команда UAnimals евакуює тварин із найгарячіших точок, забезпечує їх кормом та всім необхідним, допомагає з відбудовою притулків. Щодня ми зустрічаємо надзвичайних людей: тих, хто не кидає тварин у найскладніші миті, хто вивозить їх на безпечні території попри загрозу власному життю, хто обіймає чотирилапого, аби той не панікував через обстріли, хто віддає останню тарілку каші голодній тварині», — говорить Олександр Тодорчук, засновник UAnimals.

Через російську армію 20% природоохоронних територій України уражені війною. росіяни окупували 8 заповідників і дванадцять національних природних парків. Загинули понад шість мільйонів свійських тварин і понад 50 тисяч дельфінів Чорного моря. 23 286 га лісу було спалено ракетами чи снарядами – на відновлення частини лісових площ знадобиться щонайменше 10 років. Ґрунти, води та повітря забруднені шкідливими речовинами та металами. Це несе загрозу планетарного масштабу.

Сьогодні українці надихають весь світ тим, що навіть у найскладніших ситуаціях дбають про кожне життя: цивільні мешканці та військовослужбовці, бойові медики та рятувальники навіть на лінії фронту рятують і людей, і тварин. 

Я забирав собак з війни. Не уявляю, в якому стані маю бути, щоб не подбати про тварин і втекти. Адже вони страждають через росіян. Ми завжди повинні пам’ятати, задля чого ми це робимо», — говорить Масі Найєм, український правозахисник та один із членів журі.
Гуманне ставлення людини до тварин свідчить про зрілість нашого суспільства. Саме тварини є мовчазними свідками та жертвами війни рф проти України. Українці, які, ризикуючи своїм життям, рятували тварин, є прикладом мужності, гуманності та незламності. Ці люди заслуговують на велику повагу», — додає Юлія Овчинникова, співголова МФО «Гуманна країна».

Ми вдячні всім, хто рятує кожне життя в той час, коли російський окупант його забирає. Номінуйте тих, хто, на вашу думку, має бути відзначений нагородою: волонтерів, представників організацій, працівників притулків тощо. Для подання кандидата на здобуття премії заповнюйте анкету на сайті http://uanimals.org/award/. З-поміж заявок журі обере ті, які найбільше надихають і мотивують на добрі справи.

Разом ми творимо історію, і лише ми можемо вписати у неї всіх врятованих та перемогу над нашим спільним ворогом!

Склад журі Всеукраїнської захисної премії

  • Олександр Тодорчук — військовослужбовець ЗСУ, засновник гуманістичного руху UAnimals та ініціатор створення МФО «Гуманна країна».
  • Юлія Овчинникова — співголова МФО «Гуманна країна», народна депутатка України, голова підкомітету Верховної Ради з питань лісових ресурсів, біорізноманіття, природних ландшафтів, об’єктів природно-заповідного фонду та з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу.
  • Масі Найєм — військовослужбовець ЗСУ, правозахисник, громадський діяч.
  • Аліна Михайлова — військовослужбовиця ЗСУ, волонтерка і громадська активістка. Депутатка Київської міської ради IX скликання. У 2022 році увійшла до національного списку «30 до 30: обличчя майбутнього», укладеного виданням Forbes.
  • Деніел Кокс — керівник відділу кампейнінгу PETA Germany.


1070