Як агенція Tinyteam створює швидкі рекламні кампанії на американський ринок?
Креативна агенція Tinyteam уже певний час працює над створенням швидких рекламних кампаній для американського тревел-застосунку Tripmaker. У чому особливість роботи з IT-сектором, як адаптувати рекламний підхід і створювати комунікацію швидко, ефективно та без залучення продакшенів — розповідаємо в цьому матеріалі.
Tripmaker — застосунок, який за лічені секунди, знаючи, куди ви плануєте їхати, ваш бюджет і нетривіальні вподобання, складає персоналізований план подорожі з маршрутами, місцями та порадами. Агенція Tinyteam працює над створенням комунікації для динамічного світу IT, де все робиться швидко, постійно змінюється і детально аналізується.
Як Tinyteam адаптували рекламний підхід до IT-ринку?
Світ продуктового IT-ринку суттєво відрізняється від класичного рекламного й диктує власні правила. По-перше, стратегії створюються на короткий період, тому замість довгострокового планування фокус зміщується на швидке тестування. Кожна кампанія — це не лише промо застосунку, а й можливість перевірити, як працює креативна ідея, нова функція продукту чи повідомлення, перш ніж переходити до масштабування або запуску нової кампанії.
По-друге, у таких проєктах Tinyteam працюють із гіпотезами, а не з класичними брифами. Тобто є припущення щодо того, як аудиторія реагуватиме на певну продуктову пропозицію, і комунікація має або підтвердити цю гіпотезу, або спростувати. Агенція може тестувати кілька повідомлень одночасно, тому після кампаній стає чітко зрозуміло, наскільки ролик, банер чи екрани в App Store відгукуються аудиторії, й який креатив працює краще. Далі, за потреби, можна адаптувати матеріали, змінюючи повідомлення.
По-третє, від моменту, коли потрібно протестувати нову гіпотезу, до створення фінальних рекламних матеріалів минає лише кілька тижнів — значно швидше, ніж у класичних рекламних проєктах. Крім того, сам формат креативних матеріалів теж відрізняється. У діджиталі ми конкуруємо за увагу з усім інтернет-контентом: рілсами, мемами, кліпами, повідомленнями. Тому в цій комунікації ще важливіше бути цікавими та помітними, а любов до продукту вимірюється дуже просто — ви або потрапили на екран смартфона, або ні.
Формат швидких кампаній насправді ефективний не лише для IT-ринку. Чи це новий напій, тариф мобільного оператора або книжка — усім важливо мати змогу швидко протестувати гіпотезу на тактичному рівні. А вже після цього, отримавши нові дані та висновки, переходити до довгострокового стратегічного планування або пошуку нової гіпотези.
Як Tinyteam створює креатив для Tripmaker?
Більшість тревел-застосунків використовує однаковий тон голосу та візуальну мову. У роботі з Tripmaker агенція вирішила відійти від класичного «айтішного» тону та категорійних кліше й створювати кампанії, які не виглядають як типова реклама застосунків.
Як саме?
— Акцентують увагу на ключовій продуктовій пропозиції.
— Створюють нетипових героїв, за якими цікаво спостерігати.
— Шукають оригінальні форми, щоб розповісти про застосунок.
— Уникають класичної стокової візуальної мови.
— Залишаються зрозумілими, чіткими та простими.
Окремої уваги завжди заслуговує демо-частина, адже користувачі мають розуміти, як саме працює застосунок і що вони отримують у результаті. Тому в кожний рекламний ролик інтегрований інтерфейс додатку.
Такі кампанії Tinyteam створює всередині агенції, тобто передає замовнику вже готові фінальні матеріали без залучення посередників. Завдяки різним AI-сервісам можна значно пришвидшити багато процесів і не витрачати зайвий час і бюджет. У результаті це дає змогу ефективно керувати всіма етапами проєкту, а клієнту — швидше тестувати нові креативи.
Більше про проєкти агенції читайте на сайті Tinyteam.