«365 казок на ніч»: стартує Всеукраїнська кампанія для заохочення батьків читати дітям

16 грудня стартувала Всеукраїнська акція «365 казок на ніч» за ініціативи Українського інституту книги, медіасервісу MEGOGO та агенції Big Bangers. Головна мета – заохочувати батьків читати дітям вголос, виховувати любов до літератури, проводити час разом та слухати аудіоказки.

Першою частиною проєкту стали 20 новорічних та різдвяних аудіоказок за творами українських авторів, відібраних за участі дитячого психолога та організаторів кампанії. Аудіоказки зазвучали голосами відомих українців. 

Так, казку «Помічники Cвятого Миколая» Віталії Савченко начитала Ната Жижченко, фронтвумен гурту «ONUKA», а «Дарунок для Миколая» тієї ж авторки – телеведуча Василіса Фролова. До акції приєднались: телеведучий Олександр Педан, фронтмен гурту O.Torvald та продюсер каналу MEGOGO Live Женя Галич, телеведуча Ольга Фреймут, акторка та телеведуча Тала Калатай, фронтмен рок-гурту «СКАЙ» Олег Собчук, акторка «Мамахохотала» Аня Гресь, засновниця «Kyiv Bookworms Club» Тетяна Лукінюк, Андрій Гуцуляк та Джеффрі Кенні з тернопільського дуету «TVORCHI», телеведуча та головна редакторка «BESTIN.UA» Поліна Неня, актор Геннадій Попенко, автор проєкту «Dreamkyiv» Арсеній Фінберг, засновниця «Promum» Ксенія Букшина, учасник гурту «Агонь» Костя Боровський, учасник гурту «LATEXFAUNA» Дмитро Зезюлін, львівський репер Паліндром, фротмен гурту «Blooms Corda» Данило Галико та вокалістка групи «Тонка» Олена Карась.

Серед озвучених творів – казки українських письменників Галини Вдовиченко, Івана Андрусяка, Оксани Лущевської, Всеволода Нестайка, Івана Малковича, Богдани та Дзвінки Матіяш, Олеся Ільченка, Віталії Савченко та Марії Солтис-Смирнової.

Над записом казок працювала команда MEGOGO Audio, окремого напряму медіасервісу MEGOGO, а над візуальним наповненням – агенція Big Bangers. Аудіотвори вже доступні абсолютно безкоштовно до прослуховування на YouTube-сторінці Українського інституту книги та у розділі MEGOGO Audio додатку MEGOGO для смартфонів на базі iOS та Android, а також для автомобілів із аудіосистемою Apple CarPlay та Android Auto. Крім того, казки мають функцію попереднього завантаження, що дозволяє прослуховувати контент навіть за відсутності інтернет-підключення. Наразі вже доступно 12 казок, кількість буде поповнюватись.

Важливою частиною кампанії «365 казок на ніч» стали окремі інструкції для дорослих із порадами щодо читання вголос, розроблені фахівцями із читання. Інструкції, а також посилання на тексти казок і завдання до них, будуть додаватися до всіх аудіоказок.

«Інститут книги опікується просвітницькими акціями з промоції читання, для школярів початкової школи і старшокласників, «365 казок на ніч» – перший захід для наймолодших читачів від 0 до 6. Ідея акції не нова – це компіляція різних закордонних кейсів та результатів досліджень, які показують, що зв’язок між читанням, розвитком емоційного інтелекту, успіхами у навчанні (не лише у вивченні гуманітарних, але й технічних дисциплін) – незаперечний! Цьогорічне дослідження Інституту «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання» показало, що дітям важливо не лише брати участь у виборі текстів для читання, але й обговорювати прочитане із дорослими. Казки можна читати чи слухати перед сном і не тільки, адже передовсім йдеться про спільне проведення часу та перші читацькі досвіди дитини», — розповіла Анастасія Євдокимова, начальниця відділу промоції читання УІК, кураторка акції.

«Ми в MEGOGO завжди намагаємось підтримувати важливі проєкти, особливо ті, які допомагають із користю проводити час усією сім’єю. «365 казок на ніч» – ініціатива, яка, завдяки читанню вголос, навчатиме дітей добрим справам, розвиватиме емпатію та творчі здібності. Новорічні аудіоказки в період свят стануть хорошою темою для обговорення з дитиною. А їх озвучення голосами відомих українців зроблять казки по-справжньому особливими та захопливими», — коментує Валерія Толочина, маркетинг-директорка MEGOGO.

«Ми у Big Bangers переконані, що найкращі спогади — майже завжди родом із дитинства. Мульти на білому простирадлі, діафільми, останній (завжди твій!) шматок чогось ласого та найкрутіше — «мам, ну прочитай ще раз, я ж не вмію!». Це будує справжні родинні зв'язки між поколіннями та підтримують вже дорослих нас, особливо у темні часи. Емпатія, якої нашому суспільству інколи бракує, а технології її все більше ставлять під удар, не виникає на рівному місці. Вона з’являється там, де ти починаєш розуміти почуття інших — у хороших історіях. Кажуть, емоційний інтелект буде на рівні важливості з інтелектом, що вимірюється IQ. Тому читати повчальні історії ще змалечку дуже важливо. Ми в агенції з великим задоволенням пірнули у проєкт «365 казок на ніч», бо створювати емоції на цікавому досвіді та за допомогою цього міняти світ — наш головний напрям роботи. Читайте дітям за будь-якої нагоди, а ми будемо раді у цьому допомогти», — розказала Ксенія Сєргєєва, співвласниця і креативна директорка Big Bangers.

Окрім цього, дитячі садочки отримають плакати з QR-кодами-посиланнями на проєкт та інструкцією про читання вголос.

·
741
MEGOGO
Ukraine
Читачів
17
  • Anastasiia Voronina
  • Polina Papina
  • Vladymyr Shatskyi
  • Valeriia Zamyatina
  • Svitlana Dobrovolska
  • Dmitry Spravko
  • +11
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна