«А Пушкин вам что сделал?» В Україні створили бот про митців та діячів-українофобів

В Україні запустили чат-бот «А Пушкин вам что сделал?», у якому пояснюють, чому треба перейменовувати вулиці названі на честь російських діячів або зносити їхні пам'ятники. Його запустив продуктовий менеджер в ІТ Олександр Ковальчук. Про це повідомляє MediaSapiens.

Олександр Ковальчук розповів MediaSapiens, що ідея боту належить журналістці Богдані Неборак: «Я випадково натрапив на її твіт, де вона просить людей зробити такий бот. Я вирішив не зволікати, написав своєму другові розробнику і буквально за 5 днів в нас вже була готовою перша версія бота. Я придумав концепт, написав тексти, підготував списки діячів і створив їхні профайли. Друг займався налаштуванням бота й аналітики. Згодом ще 2 дівчинки зголосились допомогти з наповненням бази. Сама Богдана участі у створенні не брала».

Бот відповідає на запитання — чому певний діяч не заслуговує вшанування. Для цього треба в пошук вести прізвище чи обрати запропоноване з переліку. Тоді бот видає профайл на конкретного діяча, який містить фото, причину, чому діяч не заслуговує на вшанування, імперські або антиукраїнські вислови, а також міста, де на честь митця названі вулиці чи встановлені пам‘ятники. У інших випадках бот відповідає, що об’єктивних причин для перейменування вулиць чи зносу пам’ятників немає.

Нині в списку близько 80 митців, письменників та державні діячі. Серед них Михайло Булгаков, Йосип Бродський, Антон Чехов, Володимир Висоцький, Леонід Брежнєв, Петро І, Юрій Гагарін, Борис Пастернак, Олександр Пушкін, Михайло Лермонтов, Йосип Сталін, Лев Толстой, Микола Гоголь, Марина Цвєтаєва, Володимир Ленін тощо.

«Інформацію я збираю з відкритих джерел, але до збору ставлюсь дуже прискіпливо. Спочатку заходжу на «Вікіпедію», знаходжу якісь факти про людину, зокрема її негативне ставлення до України чи українців, а потім шукаю першоджерела. Якщо це письменники чи поети, то першоджерелом часто є їхня творчість. Якщо це політики, воєначальники, чи громадські діячі, то я знаходжу професійну літературу, де аналізується їхня постать. Українців в базу ми, переважно, не вносимо. Хіба що бачимо, що люди цю постать шукають, а об'єктивних причин її не вшановувати не існує. Ми вважаємо, що для українців, чия роль в історії України є сумнівною, має бути окремий проєкт, бо оцінка наших співгромадян має більш чутливий характер і потребує більшої експертності», — сказав Олександр Ковальчук. У його планах постійне оновлення бази діячів та створення пошуку в боті за містами.

Джерело: MediaSapiens

·
919
·
goodsuper 2
CASES
Ukraine
Читачів
99
  • Сергій Аністратенко
  • Bogdan Bilich
  • Владислав Горбунов
  • Aleksandra Galian
  • Алексей Чернов
  • Timur Kukharets
  • +93
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна