Arriba! створила «Особистий щоденник України»

Креативна агенція Arriba! створила «Особистий щоденник України». У форматі поп-ап книги поєднуються думки, емоції та спогади України від дитинства до 30 років, паперові 3D механізми та авторські ілюстрації. Її можна безкоштовно завантажити, роздрукувати та зібрати власноруч.

Гортаючи сторінки, читач згадує події з історії країни та побачити метаморфози, що відбувалися із нею на шляху дорослішання: у думках, почерку і формулюваннях, у графічній складовій.

«Нам хотілося поговорити про нашу країну, але зробити це через особисті емоції. Дати відчуття того, як події переплітаються з особистим. Тому ми подумали, чому б Україні самій не розповісти, що вона відчувала стосовно того, що з нею траплялося — так, як це б зробила людина? Вийшло романтично. Було б круто, якби кожен українець відчув, що історію країни насправді він робить власноруч. Тому ми обрали формат поп-ап книги, яку кожен може зібрати самостійно — тобто, буквально докласти руку до створення історії», — коментує команда Arriba!.

Допоміжна лінія, що проходить через всю книгу, — романтична. Це перша закоханість дівчинки України, в Андрія Шевченка. Я чудово пам’ятаю, що коли він грав за “Динамо”, всі мої подруги були у нього закохані, і я також.

копірайтерка щоденника Даша Старко

«Пошук візуального оформлення для мене пов’язаний з особистим, — розповідає графічна дизайнерка Юлія Развенкова. — Для записів 5-річної України потрібен був “дитячий шрифт”. Дякую моїй мамі: вона зберігла мої дитячі малюнки — ми оцифрували написи на них, створили повний алфавіт, яким і надрукували перший розворот».

Об’ємні поп-ап механізми для щоденника створила крафт-дизайнерка Наталя Кузьміна. «Книгу реально зібрати за один за день, особливо залучивши до вирізання і склеювання друзів, домашніх, дітей. — говорить Наталя. — Готуйтеся до того, що найскладніше буде з ілюстрацією “борщ”. Головне забезпечте собі для роботи великий стіл і не ставте на нього напої». Мистецтво поп-ап книги, так звана paper engineering, в України майже не розвинуто, — коментує крафт-дизайнерка: «Мені хочеться більше людей залучити до цього магічного процесу — перетворення плоского аркуша на об'ємну фігуру».

Збирання «Особистого щоденника України» може стати незвичайним способом долучитися до національного свята — святкування тридцятиріччя країни.

Завантажити матеріали та інструкцію для створення книжки можна тут. Подивитись відеоінструкцію до збирання тут.

848
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно