Banda Agency отримала срібного Канського лева у категорії Design за брендинг Чорнобильської Зони

Кейс брендингу Чорнобильської Зони отримав срібного лева у категорії Design (Creation of a New Brand Identity) на одному з найбільших та найпрестижніших світових фестивалів реклами The Cannes Lions International Festival of Creativity. Це другий срібний лев в історії України та другий лев для Banda Agency.

Міжнародний фестиваль Cannes Lions («Каннські леви») — ключова подія для креативників, на якій обирають найкращі роботи у сфері реклами та визначають міжнародні тренди.

Співвласник і креативний директор Banda, Паша Вржещ зазначив: «Сьогодні кожна перемога України дуже важлива і вона звучить у рази голосніше, ніж будь-коли. Увага всього світу зараз прикута до України, і для нас це унікальна можливість розповісти, наскільки ми сильна, смілива, креативна та відкрита нація. Це шанс показати рівень мислення, інновацій та креативу в нашій країні. Ми дуже розраховуємо на цю увагу та вдячні за міжнародне визнання та підтримку – це допоможе Україні здобути найголовнішу перемогу, перемогу у війні».

У 2021 році агентство banda розробили брендинг Чорнобильської зони відчуження, щоб привернути увагу до цієї дуже особливої зони. Наприкінці лютого 2022 року російські війська вторглися в Україну та окупували неробочу Чорнобильську атомну електростанцію. Весь світ знову уважно почав стежити за ситуацією навколо Чорнобиля. Поки триває війна, ризики на АЕС дуже високі. Важливо нагадати про історію Чорнобиля, наслідки трагедії для всього світу та не допустити повторення.

Історія

26 квітня 1986 року Чорнобиль змінив світ та перетворився на місце пам'яті, яке нагадує про ціну людської помилки. Та мало хто знає, що міста Чорнобильської зони поступово зникають: їх руйнує час та поглинає природа. А це означає, що з часом у людей зникне можливість побачити прямі наслідки катастрофи.

Ідея

Брендинг Чорнобильської Зони видозмінюється щороку та робить час головним героєм цієї історії. В основі лого — форма четвертого реактора, символу початку трагічних подій. Кінцева точка існування лого — 2064 рік, коли Чорнобильську електростанцію буде повністю виведено з експлуатації. Власне тоді й зникне небезпека яку уособлює Зона відчуження. Ця дата водночас і дедлайн, і нагадування не забувати про ситуацію у зоні та її урок на майбутнє.

«Більшість людей нічого не знає про те, що зараз відбувається в Чорнобилі. Жах, трагедія, помилка, небезпека, страх – навіть сьогодні це перше, що спадає на думку, коли говорять про зону відчуження. Але Чорнобиль – це дивовижний синтез застиглого міста Прип’ять, відродженої природи та наукової роботи на самій станції. Там щодня працюють вчені з усього світу, щоб мінімізувати шкоду минулих подій і забезпечити майбутнє. Чому цьому місцю потрібен логотип? По-перше, щоб нагадати про це унікальне місце, роки якого злічені. Воно поступово зникає, руйнуючись часом і поглинаючись природою. По-друге, тримати ситуацію під контролем і точно знати, коли небезпека повністю зникне», — зазначила Олександра Дорогунцова, креативний директор агенції Banda.

740
Banda Agency
Ukraine, Kyiv
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно