У рамках Тижня цифрової грамотності в Україні Facebook запустила українську версію Get Digital — програми з цифрової освіти для батьків, вчителів та підлітків. Уроки та ресурси базуються на матеріалах, наданих Гарвардським університетом та Каліфорнійським університетом у Берклі.

Get Digital запускається в Україні в рамках Тижня цифрової грамотності — загальнодержавної ініціативи, спрямованої на популяризацію навичок роботи з комп'ютером.

Програма фокусується на 4 головних темах: 

  • базові цифрові навички та медіаграмотність; 
  • кодування, STE(A)M та штучний інтелект; 
  • просунуті цифрові навички та працевлаштування; 
  • цифрова культурна спадщина.

Інформація розділена на п’ять основних блоків: «Основи цифрової грамотності», «Цифрове благополуччя», «Спілкування в інтернеті», «Соціальний вплив у цифровому середовищі» та «Цифрові можливості».

Оскільки через пандемію наше життя все більше переходить в онлайн, важливо забезпечити наймолодших користувачів інтернету знаннями та навичками, які сприятимуть корисному використанню цифрової інформації, отриманню переваг від цього, мінімізуючи при цьому ризики, з якими вони можуть зіткнутися в Інтернеті. У цій галузі ми працювали з деякими найкомпетентнішими експертами та організаціями по всьому світу, щоб розробити навчальні та цікаві ресурси. Я дуже сподіваюся, що програма матиме реальний вплив на безпеку та якість часу, який молоді люди проводять в інтернеті.

Катерина Крук, менеджерка з публічної політики Facebook у Центральній та Східній Європі

Уроки для викладачів розроблені командою «Youth and Media» з Центру інтернету та суспільства ім. Беркмана Кляйна Гарвардського університету, яка зробила їх доступними по всьому світу завдяки ліцензії Creative Commons; науково-дослідним центром «The Greater Good» при Каліфорнійському університеті у Берклі та «Teaching Tolerance». Серед інших контент-партнерів — Єльський центр з вивчення емоційного інтелекту, «Net Family News», освітній фонд «Micro: bit» та організація «Beyond Differences».


Джерело: AIN.