Google представив кампанію на підтримку туристичної галузі України
Google запустив кампанію «Google для туризму», щоб допомогти туристичній галузі України розкрити свій потенціал за допомогою технологій, інструментів і навчальних ресурсів Google. Це має прискорити розвиток і стійке відновлення економіки. В рамках цього проєкту Google представив гастрономічну карту і проєкт з оцифровування національних парків України, а також навчальні програми для підприємців, керівників і власників компаній в туристичній галузі та готельно-ресторанного бізнесу та всіх охочих.
Сайт «Автентичні смаки України»
Новий проєкт «Автентичні смаки України» став доповненням на сайті «Автентична Україна». Мета цього проєкту — сприяння розвитку внутрішнього туризму через популяризацію та збереження традицій приготування страв і напоїв. На сайті представлена гастрономічна карта, на якій можна вибрати регіон і здійснити віртуальну подорож унікальними смаками України. Крім того, тут можна знайти популярні страви з різних куточків нашої країни, з описом, фотографіями та рецептами — від відомих полтавських галушок до гуцульського баноша. Крім того, на сайті представлені віртуальні 3D-тури традиційними виноробнями, сироварнями та унікальними ресторанними залами регіонів України.
Оцифровування національних парків України
За підтримки Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Google Україна оцифрувала 16 національних парків в 13 областях України в форматі Street View для стимуляції віртуального і внутрішнього туризму та покращення туристичної привабливості національних парків. Відтепер кожен може зайти на Карти Google і здійснити віртуальні подорожі унікальними природними куточками України та в деталях розглянути неповторну природу нашої країни.
Список оцифрованих національних природних парків:
- «Голосіївський» (м. Київ)
- «Нижньодністровський» (Одеська область)
- «Нижньодніпровський» (Херсонська область)
- «Мезинський» (Чернігівська область)
- «Гетьманський» (Сумська область)
- «Нижньосульський» (Черкаська область)
- «Вижницький» (Чернівецька область)
- «Ужанський» (Закарпатська область)
- «Гуцульщина» (Івано-Франківська область)
- «Сколівські Бескиди» (Львівська область)
- «Зачарований край» (Закарпатська область)
- «Черемоський» (Чернівецька область)
- «Верховинський» (Івано-Франківська область)
- «Карпатський» (Івано-Франківська область)
- «Дермансько-Острозький» (Рівненська область)
- «Кременецькі гори» (Тернопільська область)
Навчальні програми для усіх
Також Google запустив онлайн-платформу «Нові цифрові можливості з Google», доступ до якої відкрито для всіх охочих. Наразі особливо потрібні цифрові навички, щоб розвивати свій бізнес, просувати свою кар'єру чи навіть для відпочинку. Google прагне допомогти, надаючи безкоштовне навчання, інструменти і досвід. Платформа буде регулярно поповнюватися новими матеріалами і інструментами.
Крім того, в рамках кампанії «Google для туризму» було організовано ряд онлайн-проєктів, спрямованих на підвищення цифрових навичок для середнього та малого бізнесу, туристичних асоціацій, державних і громадських працівників туристичного сектора. Серед них вебінари, 7-годинний онлайн-марафон для понад 1300 учасників галузі, місцевих туристичних адміністрацій та неурядових організацій, серія практичних семінарів для спільноти Місцевих експертів Google.
Ми як і раніше з оптимізмом дивимося в майбутнє, але шлях попереду непростий. Тому Google продовжує представляти нові продукти і пропонувати тренінги, щоб допомогти людям і компаніям в умовах пандемії. Сьогодні, коли індустрія туризму стикається з великими викликами, пов'язаними з пандемією COVID-19, Google працює з представниками галузі, щоб допомогти їм у відновленні за допомогою технологій, щоб вони могли підготуватися, впровадити інновації і бути готовими до сьогоднішніх і майбутніх викликів.
Туристична галузь України зазнала значного спаду через глобальні виклики, пов'язані з пандемією COVID-19. Проблема дуже широка, оскільки економічні втрати понесли не тільки великий і малий бізнеси безпосередньо з готельно-ресторанного сектора, але і суміжні індустрії, які є причетними до туризму, поїздок і відпочинку. У контексті такого різноспрямованого тиску ми намагаємося діяти комплексно, залучати впливових партнерів з громадськості та корпоративного сектора. Співпраця з Google є стратегічно важливою для поліпшення цифрової грамотності представників туристичної індустрії. Така взаємодія дасть додаткові можливості використовувати унікальні цифрові рішення для просування на глобальному рівні, розвитку туристичного потенціалу унікальних природних і культурних об'єктів України.
Проєкт здійснюється Google Україна у партнерстві та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства культури і інформаційної політики України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства розвитку туризму України.
Джерело: Google.