Instagram впроваджує нові правила: блокування скриншотів та попередження про шахрайство
Instagram впроваджує нові обмеження, що забороняють користувачам робити скриншоти тимчасових фото та відео, повідомляє The Verge. Ці зміни спрямовані на захист підлітків від шахраїв, які шантажують жертв, погрожуючи оприлюднити їхні інтимні зображення, якщо не отримають викуп або додаткові матеріали.

GIF: Meta
Для виявлення підозрілої активності Instagram використовуватиме показники, такі як новизна профілю. Платформа автоматично блокуватиме таким акаунтам можливість надсилати запити на підписку підліткам або переміщуватиме їхні запити до спаму, щоб обмежити можливості шахраїв.
Instagram та Messenger також тестують нове сповіщення, яке інформуватиме підлітків, якщо їхній співрозмовник знаходиться в іншій країні. Це має на меті захистити користувачів від шахраїв, які часто неправдиво повідомляють про своє місцеперебування.

Зображення: Instagram
Додатково Instagram блокуватиме підозрілі акаунти від перегляду списків підписників і підписок потенційних жертв, щоб запобігти використанню цих даних для шантажу. Також платформа обмежуватиме доступ таких акаунтів до перегляду списків користувачів, які вподобали публікації, перегляду фотографій, де позначено жертву, та перегляду інших відмічених користувачів.
Для захисту дітей від непристойних матеріалів Instagram запроваджує функцію, яка автоматично розмиватиме оголені фото для користувачів до 18 років. Цей фільтр, який тестується з квітня, буде ввімкнено за замовчуванням для підлітків у всьому світі. Інші заходи включають можливість звернення до Crisis Text Line у США у разі повідомлень про шахрайство або проблеми з безпекою дітей. Крім того, в США, Великій Британії, Канаді та Австралії буде запущено освітнє відео для підвищення обізнаності підлітків про загрози.
ФБР повідомляє, що кількість випадків шахрайства зросла на 20% з жовтня 2022 року до березня 2023 року. Meta, в межах боротьби з цим явищем, видалила 800 груп у Facebook та 820 акаунтів, пов’язаних з нігерійською кіберзлочинною організацією «Yahoo Boys», яка займається подібними схемами. У липні також було заблоковано 63 000 акаунтів у Instagram, які належали користувачам з Нігерії.
Інші платформи, як-от Snapchat, теж вживають заходів проти шахрайства. Вони попереджають підлітків, коли ті отримують повідомлення від акаунтів, які були заблоковані або позначені іншими користувачами.
Ці заходи є частиною масштабної стратегії Meta з підвищення безпеки дітей на своїх платформах. Минулого місяця Instagram оголосив про плани автоматично переводити всі акаунти підлітків у більш приватний режим з налаштуваннями безпеки за замовчуванням, зокрема обмеженими особистими повідомленнями та режимом «сну» для відключення сповіщень у нічний час.