Кишенькова країна: AR-додаток з об’єктами культурної спадщини України

Створено мобільний додаток, який оживляє листівки з об’єктами культурної і архітектурної спадщини за допомогою технології доповненої реальності. 

Охочі зможуть віртуально прогулятися туристичними візитівками та знаковими місцями областей України у форматі доповненої реальності. В одній руці — смартфон, в іншій листівка із зображенням замку, палацу, сакральної пам’ятки. Усі оцифровані об’єкти доступні у форматі 3D-моделей та доповненої реальності на IOS та Android. Цей додаток розроблено для прихильників інтелектуального та інтерактивного туризму і несподіваних відкриттів культурної спадщини.

Проєкт «Кишенькова країна» — це наймасштабніше 3D-оцифрування об’єктів матеріальної культурної та архітектурної спадщини України за підтримки Українського культурного фонду. Під час експедиції команда SKEIRON охопила усі 24 регіони та АР Крим зі сходу на захід і з півночі на південь і оцифрувала 40 об’єктів архітектурної спадщини. Усі оцифровані об’єкти будуть доступні у форматі AR-листівок, які можна буде сканувати додатком «Pocket City AR» з аудіогідом української та англійською мовами.

Доповнена реальність стрімко і швидко увірвалась в наше життя, а користувачі можуть використати інструмент, який створює новий світ навколо. У доповненій реальності елементи віртуального світу взаємодіють зі світом реальним, додаючи речі, які ми можемо побачити, почути або навіть відчути. AR-технології з’явилися давно, але буквально нещодавно настільки популярними. Звісно цьому сприяє доступність смартфонів та розвиток мобільного інтернету.

Найкращий сувенір – це місто, яке можна взяти завжди з собою. Запросити у подорож, привезти клаптик спогаду, подарувати емоцію – сучасні технології творять неймовірне. «Кишенькове країна» – проєкт, який популяризує архітектуру міст через сувенірну AR-продукцію. Ми привертаємо увагу до руйнування історичних пам’яток і створюємо сувенірну туристичні листівки у форматі доповненої реальності.

Андрій Гривняк, співзасновник компанії SKEIRON

Серед складових додатку:

  • Бібліотека всіх листівок, які компанія створила або створить (Україна, Київ, Одеса, Харків, Львів, Чортків).
  • Аудіогід про об’єкти українською та англійською мовами.
  • Додаток працює на платформах IOS та Android.

Компанія SKEIRON заснована 2016 року для збереження, популяризації та актуалізації об’єктів архітектурної спадщини України. За декілька років команда реалізувала низку проєктів «Кишенькове місто: Львів», «Кишенькове місто: Чортків». Соціальні проєкти «Відчуй Україну на дотик: Львів» для того, щоб незрячі діти могли руками побачити архітектуру навколо них. Відсканували Тартаківський палац для подальшої реконструкції в проєкті «Тартаків & Тартак» на Львівщині.

·
507
·
goodsuper 2
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна