Книга, що допоможе підкорити креативність


Свіжа книжкова новинка від видавництва ArtHuss “Креативність як шторм” Кайни Лескі вже надрукована. Це видання допоможе кожному впорядкувати хаотичні ідеї та досягнути гармонійного креативного процесу.

Авторка книги Кайна Лескі працює професоркою факультету архітектури в Род-Айлендській школі дизайну. Вона ділиться унікальним досвідом викладачки, студентки, мисткині, письменниці, архітекторки — як щоразу в різних ролях вона послуговується алгоритмом креативності. Кайна Лескі фахово описує як Антоніо Гауді будував свій величний храм Саґрада Фамілія, як виглядав творчий процес генерації ідеї Пауля Клее і Стіва Джобса, як Дарвін сформулював теорію еволюції, як відкрили дрейф континентів… Завдяки цим практичним прикладам книга “Креативність як шторм” вибудовує у читачів чітке бачення етапів творчого процесу.

Одне із найважливіших понять, яким оперує Лескі — розучення (unlearning), своєрідне позбавлення від стереотипів та уміння поглянути на речі незаангажовано. Авторка пише: “Креативність потребує відкритого розуму. До відкритого розуму веде розучення (unlearning), яке допомагає позбутися упереджень. Як завважив давньогрецький філософ-стоїк Епіктет: «Людина не може почати вивчати те, що, на її думку, вона вже знає». Розучення подібне до шторму, який порушує рівновагу і хвилює. Воно порушує наше розуміння того, що ми вже знаємо. Ми хвилюємось, коли дізнаємося, що чогось не знаємо, і це спонукає нас рухатися вперед у пошуках знання.”

Метафора шторму проходить через усю книгу. Шторм, що розвивається, досягає пікового стану, а згодом переміщується чи розсіюється справді нагадує процес творення: від зародження ідеї, її розвитку, проблем і рішень, розширення чи завершення… Кайла Лескі досліджує, як позбутися упереджень і винайти незалежний власний стиль. Оглядач Роб Харле зазначає: “Книга Лескі навіть більш практична, ніж академічні дослідження нейрофізіології, коли дослідники намагаються вияснити, яка частина мозку відповідальна за творчість. Адже знання про те, як певний нейротрансмітер запускає мисленнєві процеси не допомагає впоратися з письменницьким чи артблоком. Тож метафора шторму та аналіз від Лескі більш зрозумілі та близькі кожному”.

Кожна людина, яка займається мистецтвом, архітектурою, літературою, наукою, ніяковіє перед чистою сторінкою чи миготінням курсора на порожньому моніторі, долає «письменницький блок», плутанину, бентегу й сумнів. І книга “Креативність як шторм” допоможе впорядкувати ці процеси на прикладі відомих креативників минулого, випрацювати ваш власний стиль роботи і генерувати ідеї.

Цією книгою видавництво ArtHuss розпочали нову серію видань Массачусетського технологічного інституту (MIT Press) «Простота: дизайн, технології, бізнес, життя».

 

  • Купуйте новинку на сайті видавництва ArtHuss та отримайте гарантовану знижку 15% за промокодом cases
·
1122
·
super 2
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна