Львівські стартапери відтворять 3D-моделі втрачених пам’яток міста

Команда львівських стартаперів Chameleon Age планує створити додаток, в якому можна буде побачити 3D-моделі втрачених пам'яток міста. Першим відтворять модель Високого замку XVI сторіччя. У розробці — моделі Низького замку, синагоги «Золота Роза», Краківської та Галицької міських брам, попередньої ренесансної Ратуші.

Усі моделі можна буде побачити у мобільному додатку за допомогою камери телефону. А на місці втрачених пам’яток встановлять стенди з QR-кодами — і, навівши камеру на руїну, можна буде побачити втрачену пам’ятку у реальному розмірі. Також у додатку буде доступний багатомовний аудіогід і можна буде зробити селфі на фоні неіснуючої споруди.

Засновник стартапу Chameleon Age Ігор Ковалишин каже, що перші напрацювання будуть доступні уже влітку — це втрачені споруди Високого замку, Низького замку, а також синагоги «Золота Роза».


Я вчився на історичному факультеті, і в мене виникла ідея поєднати сучасні технології і старовину, відновити зруйновані пам’ятки архітектури і показати їх за допомогою технології доповненої реальності. Нам принципова історична достовірність. Ми працюємо з фаховими істориками, на основі наукових праць розробляємо 3D моделі.

Ігор Ковалишин, засновник Chameleon Age

Розробники планують співпрацювати з благодійними фондами і збирати через додаток гроші для відновлення ще не повністю зруйнованих пам’яток. У планах ентузіастів — відтворити зруйновані пам’ятки України і світу.


Джерело: ZAXID.NET.

·
820
CASES
Ukraine
Читачів
99
  • Сергій Аністратенко
  • Bogdan Bilich
  • Владислав Горбунов
  • Aleksandra Galian
  • Алексей Чернов
  • Timur Kukharets
  • +93
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна