Мінцифри створює Дія.City для розвитку IT-індустрії в Україні

Мінцифри презентувала плани щодо реалізації проєкту Дія.City, спрямовані на виконання Указу Президента «Про заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні».

До проєкту долучився Денис Алейніков, який розробляв законодавство про білоруський «Парк Високих Технологій».

«Цей Указ Президента надзвичайно важливий для нас, адже останні півроку ми працюємо над тим, щоб створити на території України спеціальну економічну зону – концептуальну, сучасну, яка допоможе пришвидшити розвиток ІТ-галузі. Ми хочемо, щоб в Україні було більше стартапів, але на сьогодні це важко втілити в життя, адже наші податкові умови, регулювання міграційних процесів, трудового законодавства – не найкращі у світі. Тому сьогодні Україна є третьою у світі по аутсорсингу ІТ-послуг. Тобто багато наших спеціалістів розробляють послуги для інших країн, але ми хочемо, щоб в Україні почали створювати IT-продукти. Тому ми працюємо над Дія.City, яка стане однією з найкращих податкових систем у світі. Адже ми хочемо, щоб наші компанії платили менше податків, стрімко розвивалися і створювали більше робочих місць», — Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України.

За словами заступника Міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, в Дія.City для IT-фахівців залишаться такі ж умови, які вони мають при оформленні як ФОП.

Тобто 5% податку на доходи фізичних осіб та мінімальне ЄСВ 22%, в цьому році це 1039 гривень. Для компаній ми вводимо податок на виведений капітал – ставка 10% при виведенні дивідендів або 15% прирівняних до них платежів.

Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT

Він додав, що Уряд також вдосконалить порядок здійснення процесуальних дій під час кримінального провадження, щоб унеможливити необґрунтоване втручання у діяльність IT-компаній.

Під час пресконференції Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров представив свого радника Дениса Алейнікова, який буде головним спеціалістом в юридичній частині проєкту та амбасадором Дія.City в країнах СНД та Європи.

Ця реформа – консолідація зусиль усіх: президента, уряду, депутатів Верховної Ради, держави, креативного класу. Вона має нам дозволити втримувати наші прапори на вершині. Для мене Дія.City не замість Парку Високих Технологій, а разом. Ми братські народи і я хочу, щоб весь світовий ТОП IT-продуктів, перша 10-ка була з прапорами України і Білорусі.

Денис Алейніков

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

·
436
CASES
Ukraine
Читачів
99
  • Сергій Аністратенко
  • Bogdan Bilich
  • Владислав Горбунов
  • Aleksandra Galian
  • Алексей Чернов
  • Timur Kukharets
  • +93
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна