Міністерство цифрової трансформації та венчурний фонд QPDigital підписали меморандум про співпрацю у сфері розвитку передових напрямків IT-діяльності: штучного інтелекту, блокчейну та геймдеву.

Основна мета меморандуму — співробітництво, спрямоване на створення сприятливих умов для розвитку українського IT-ринку, який зможе створювати власні продукти, конкуруючи зі світовими компаніями.

Меморандум передбачає:

  • сприяння розвитку освіти та науки в галузі IT,
  • стимулювання економіки шляхом розвитку IT-індустрії в Україні,
  • розроблення та реалізація екосистемних ініціатив у сфері IT,
  • створення та розвиток сучасної інноваційної інфраструктури,
  • залучення зовнішніх інвестицій в Україну та підвищення частки української ІТ-індустрії на світовому ринку.
Разом з QP Digital ми будемо навчати фінансової та інвестиційної грамотності студентів провідних технічних вишів України та плануємо запуск освітнього проєкту. Сподіваюсь, що завдяки нашій співпраці в Україні з'явиться ще більше «єдинорогів», таких як Grammarly, People.ai, GitLab.

Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань розвитку IT

Представники венчурного фонду QPDigital вже долучилися до створення стратегії розвитку ринку віртуальних активів в Україні (Форсайт). Також планується спільно проводити хакатони й запустити освітній проєкт про інвестиції та стартапи.

Венчурний фонд QPDigital розміром 100 мільйонів доларів — проєкт інвестиційної компанії Quarter Partners — працює з кінця 2020 року. Він спеціалізується на ранніх раундах інвестицій. У портфелі його проєктів — Watched, WareTeka, ABM Cloud, Doc.UA.


Джерела: Telegraf.DesignМіністерство цифрової трансформації.