Мінцифри та Microsoft співпрацюватимуть для розвитку хмарної інфраструктури вартістю понад 500 млн доларів

Мінцифри та Microsoft анонсували впровадження програми Azure Expansion Program та прискорення цифрової трансформації України включаючи розвиток хмарних сервісів Azure в розмірі понад 500 млн доларів США.

Міністерство цифрової трансформації України та Microsoft Україна співпрацюватимуть для реалізації Програми цифрової трансформації та використання Microsoft Azure. Мета проєкту – створення хмарної інфраструктури в Україні. Це дозволить залучити сучасні рішення для автоматизації робочих місць працівників державних установ та забезпечить безперебійну роботу по всій Україні.

Відповідний Меморандум підписали Віцепрем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та директор Microsoft Україна Ян Петер де Йонг.

Програма цифрової трансформації дасть можливість впровадити інновації на базі хмарних технологій для різних державних структур, державних підприємств та уряду України. У рамках цієї програми Microsoft та Мінцифри співпрацюватимуть для запуску ряду ініціатив, що передбачають високозахищену хмарну платформу, включаючи інновації, вигідну вартість послуг, реалізацію стратегії захисту даних та створення нових робочих місць.

Для реалізації ініціативи цифрової трансформації для державного сектору та комерційних підприємств, Microsoft має намір надати технологічну підтримку, яка допоможе продемонструвати можливості використання Azure Cloud.

«Ми розглядаємо цю співпрацю як наступний етап для інновацій, конкурентоспроможності, підвищення продуктивності та загального зростання країни. Адже впровадження програми Azure Expansion Program та прискорення цифрової трансформації України включає розвиток хмарних сервісів Azure в розмірі понад 500 мільйонів доларів США. Така співпраця свідчить про високий рівень довіри до України. За останній рік Україна здійснила прорив у діджитал-сфері — і міжнародні партнери розуміють це. Україна — потужний IT-хаб у світі, і ми будемо примножувати здобутки та підсилювати позиції на світовій арені. Я вдячний Microsoft за прояв особливої уваги до ринку України та створення таких проєктів. Щоб запровадити справжню цифрову еру в нашій країні, нам потрібно ініціювати відповідні політичні та законодавчі ініціативи, спрямовані на те, щоб забезпечити та пришвидшити використання гіпермасштабної хмари всередині Міністерства, а також в інших органах державної влади, державних організаціях та державних підприємствах», — сказав Михайло Федоров, Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України.

«Microsoft в Україні активно співпрацює з науковими та академічними спільнотами, урядовими структурами та соціальним сектором, щоб допомогти їм обрати найкращі шляхи для їхньої цифрової трансформації. Нам потрібні нові підходи до технологій та надання можливості людям й урядам увійти в цифрову еру та розвиватись технологічно. Сьогодні ми тут, щоб спільно створити інноваційні проекти для доступу усіх громадян України до технологій в цій швидкозмінній глобальній економіці», — прокоментував Ян Пітер Де Йонг, директор Microsoft Україна.

Використання Microsoft Azure як платформи для цифрової трансформації країни передбачає можливість використання співробітниками міністерств та державних компаній комплексних хмарних технологічних рішень Azure, а саме: штучний інтелект, аналітика, хмара, комунікації, Big Data, безпека, інтернет речей, управління даними, а також рішення для логістики та юридичної сфери. А також можливість використання комплексних хмарних рішень Azure для індустрій: E-government, E-health, Ed-tech, Ag-tech, Fin-tech, IT, виробництво, енергетика, інфраструктура, ігрова індустрія.

«В межах цього Меморандуму ми також розпочинаємо процес впровадження офіційної підтримки ігрової платформи Xbox для українського ринку. Адже українські геймери досі не мають офіційної підтримки сервісів Xbox, не можуть повноцінно користуватися платформою та змушені реєструвати свої акаунти деінде, що є неприпустимим. Сподіваюсь, що вже найближчим часом Microsoft допоможе нам у вирішенні цієї ситуації», — додав заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.

Також Microsoft Україна та Мінцифра співпрацюватимуть щодо підвищення кваліфікації своїх працівників та інших державних структур шляхом сертифікованого навчання працівників підприємств під егідою Мінцифри. Беручи до уваги плани України щодо підвищення цифрових навичок громадян, Microsоft запропонувала співпрацю, яка дозволить людям та компаніям безкоштовно отримати доступ до навчальних курсів та контенту.

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

·
507
CASES
Ukraine
Читачів
99
  • Сергій Аністратенко
  • Bogdan Bilich
  • Владислав Горбунов
  • Aleksandra Galian
  • Алексей Чернов
  • Timur Kukharets
  • +93
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна