Міністерство цифрової трансформації України пропонує розробникам, дизайнерам, маркетологам, активістам, представникам органів місцевої влади та бізнесу подати ідею нового сервісу або стартапу для вирішення актуальних проблем місцевого розвитку на сході України і отримати грантову підтримку та можливість реалізувати свій проєкт.

EastCode — національний конкурс креативних ІТ-рішень для зміцнення та розвитку громад Донецької та Луганської областей,організований у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Донецькою та Луганською ОДА за фінансової підтримки урядів Канади, Данії, Швейцарії та Швеції.

Дедлайн подачі заявок — 23 листопада 2020 рокуБрати участь можна самостійно або з командою. Подати заявку для участі можна на сторінці проєкту.

Учасники самостійно або з командою можуть подати ідеї за такими напрямами:

  • Ефективне врядування та збільшення участі громадян у прийнятті рішень: Інноваційні ідеї для подолання цифрової нерівності, розвитку цифрових навичок та включення найуразливіших груп населення в розробку місцевих програм та стратегій.
  • Охорона довкілля та сталий місцевий розвиток: Запровадження комплексних екологічних онлайн-візуалізацій (мапування) та систем моніторингу. Сервіси для відстеження джерел потенційної радіаційної небезпеки, збору та утилізації відходів, якості повітря, стану водних ресурсів тощо.
  • Сучасні інструменти наближення публічних послуг до мешканців громад: Максимальна доступність соціальних та адміністративних послуг населенню, що постраждало внаслідок збройного конфлікту, включно з людьми, які перетинають КПВВ.

Переможні проєкти зможуть отримати грант на реалізацію своїх ідей від Програми ООН із відновлення та розбудови миру (сума гранту може коливатися від 5 000 до 10 000 доларів США залежно від ідеї та географії проєкту) та підтримку в складанні грантової заявки.

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України