На 78-му Венеційському кінофестивалі покажуть три українські фільми

78-й Венеційський кінофестиваль оголосив конкурсну програму. Цьогоріч Україну на фестивалі представлять три фільми: «Відблиск» Валентина Васяновича, «Носоріг» Олега Сенцова та «Цензорк» Петера Керекеша.

Зображення: 78-й Венеційський кінофестиваль

Венеційський кінофестиваль — найстаріший та один із найпрестижніших кінофестивалів світу. У 2019 році перемогу у конкурсі «Горизонти» здобув український фільм «Атлантида» Валентина Васяновича. Цього року кінофестиваль пройде з 1 по 11 вересня.

Новий фільм Валентина Васяновича «Відблиск» увійшов до основної конкурсної програми і позмагається за головну нагороду фестивалю — «Золотого лева». Сюжет стрічки розповість про лікаря-добровольця, який після повернення з полону намагається пристосуватися до мирного життя. Виробництво здійснили кінопродакшн «Арсенал філмс» за участі «ForeFilms» та фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Прем’єра фільму «Носоріг» відбудеться в конкурсній програмі «Горизонти» — картина Олега Сенцова стане фільмом-закриття секції. Фільм створений у копродукції України («Артхаус Трафік», «Край кінема»), Польщі (Apple Film Production) та Німеччини (Ma.ja.de). Генеральними продюсерами стрічки виступили Денис Іванов і Олег Сенцов. Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом EURIMAGES, Польським кіноінститутом та німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.

Стрічка «Цензорка» Петера Керекеша спільного виробництва Словаччини, Чехії та України також увійшла до конкурсної програми «Горизонти». ​​Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси. Українськими продюсерами стали Денис Іванов і кінокомпанія «Артхаус Трафік» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Джерело: Buro 24/7Артхаус Трафік

·
343
CASES
Ukraine
Читачів
98
  • Сергій Аністратенко
  • Bogdan Bilich
  • Владислав Горбунов
  • Aleksandra Galian
  • Алексей Чернов
  • Timur Kukharets
  • +92
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна