1 березня на European Film Market 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю розпочав роботу український національний стенд. Цього року через пандемію коронавірусу кіноринок Берлінале, який є однією з найзначніших подій для професіоналів кіногалузі зі всього світу, відбудеться в онлайн-форматі.

Діяльність стенду буде сфокусована на просуванні національних фільмів на міжнародний кіноринок та налагодженні співпраці з іноземними партнерами, інформуванні закордонних колег про знімальний процес в Україні, привабливі локації для зйомок та державні субсидії.

Також заплановано ринкові покази фільмів:

  • «Урсус», реж. Заза Буадзе, Україна, 2020, ігровий, роуд-муві;
  • «Гуллівер повертається», реж. Тоні Бонілла, Ілля Максимов, Україна, 2021, анімаційна стрічка для сімейної аудиторії;
  • «Пазли», реж. Андрій Кириллов, Україна, 2021, повнометражний документальний фільм;
  • «Стоп-Земля», реж. Катерина Горностай, Україна, 2021, ігровий, драма дорослішання.

Ринкові покази нададуть можливість виробникам фільмів знайти сейлз-агентів, дистриб’юторів фільму за кордоном тощо. Українська делегація на Європейському кіноринку буде представлена широким спектром професіоналів: фестивальних відбірників, дистриб’юторів, продюсерів, представників профільних асоціацій та державних структур.

Український національний стенд організовано Асоціацією кіноіндустрії України за підтримки Державного агентства України з питань кіно та за участі Української кіноасоціації, Української кіноакадемії та інших професійних спілок та організацій.


Джерело: НВ.