Національний музей Тараса Шевченка відкриється для відвідувачів виставкою плакатів «Шевченко: 4.5.0»

10 червня Національний музей Тараса Шевченка в Києві частково відкриється для відвідувачів, а о 17:00 у музеї відбудеться відкриття виставки плакатів «Шевченко: 4.5.0».

«Війна вимагає від нас відповідей на найважливіші запитання: хто ми, за що боремося, яке майбутнє творимо? Відповіді на них дають воїни на фронті, волонтери у всіх куточках України і не тільки, люди у сховищах під час повітряних тривог. Серед людей культури чи не найшвидше на цей запит відгукнулися художники, публікуючи свої роботи у соцмережах. Ці блискавичні рефлексії на події підтримують людей у складні часи і демонструють спільність проживання емоцій та досвіду.

Сьогодні Тарас Шевченко знову став образом першої необхідності. Великий поет живе у численних роботах українських художників-ілюстраторів, проживаючи війну разом із нами. Адже він колись також звитяжно боровся з росіянами і з неймовірною силою вірив у вільну та сильну Україну», — коментує команда Міністерства культури та інформаційної політики України.

Організатори зібрали роботи українців в першу за останні кілька місяців виставку. Два десятки плакатів показують, як Тарас Шевченко й сформульовані ним націєтворчі смисли вшиваються у нашу реальність по-новому, стають частиною смислів, за якими вивіряється належність нашому культурному кодові.

Виставка працюватиме за графіком роботи музею.

Музей працюватиме з урахуванням вимог воєнного стану. У випадку повітряної тривоги відвідувачі повинні пройти в укриття, яке розташоване в закладі.

Також у музеї продовжується експонування творів Марії Примаченко. Наївне мистецтво художниці щире й безпосереднє, воно поза правилами раціонального світу. Але водночас її роботи не існують поза контекстом сучасності, а навпаки доповнюють його сенсами. Ця виставка триватиме до 31 липня 2022 року й працюватиме за графіком роботи музею.

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

835
CASES
Ukraine, Kyiv
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно