Payoneer провів дослідження ринку фрілансу в період локдауна

Прогнози фрілансерів, опитаних в березні 2020 року, виправдалися: незважаючи на падіння глобального ринку аутсорсингу, доходи фрілансерів ростуть.

У березні 2020 року платіжна платформа Payoneer опублікувала дослідження фріланс-ринку. У Payoneer опитали близько 1000 представників індустрії зі 100+ країн, щоб дізнатися, як на них позначився старт пандемії і уповільнення глобальної економіки. А також, яким вони бачать подальший розвиток вертикалі.

Незважаючи на початкове зниження попиту на свої послуги, фрілансери були налаштовані оптимістично. Багато хто сприймав пандемію як імпульс до розвитку сфери аутсорсингу.

Рівно через 6 місяців після першого опитування, у вересні 2020 року, аналітики Payoneer повернулися до фрілансерів і дізналися, що змінилося в рівні їхнього доходу і якими вони бачать прогнози розвитку галузі в найближчий період.

У березні близько 32% опитаних фахівців відзначили зниження попиту на свої послуги. При цьому, 53% фрілансерів очікували зростання попиту в майбутньому.

Covid-19 дійсно привів до короткострокового уповільнення зростання доходів. При цьому з березня по липень фрілансери відзначили зростання виручки на 28%.

На фрілансерів з України локдаун відбився незначно: локальна гіг-економіка стабільна, незважаючи на скорочення глобального аутсорсингу.

  • 50% українських фрілансерів, які працюють з клієнтами з Європи, зазначили що попит не знизився.
  • 56% українських фрілансерів, які працюють з клієнтами з США, відзначили, що попит зріс або залишився на колишньому рівні.

Українські фрілансери відчули лише невеликий вплив: в період з квітня по травень доходи впали на 4%, але вже в червні виросли на 3%.

Попередній звіт Payoneer показав, що багато великих компаній і організації шукають віддалених співробітників через онлайн-маркетплейси. Особливо, в сфері програмного забезпечення та IT.

Крім того, у другому кварталі 2020 року в США кількість малих і середніх підприємств, які наймали фрілансерів, збільшилася на 42%.

Ознайомитися з повним вересневим звітом про фріланс-ринок.

·
447
Payoneer
United States of America
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна