Програма REALIES — сильне громадянське суспільство для здорової інформаційної екології

betterplace lab разом з 1991 Accelerator запускають REALIES — програму підтримки представників українського громадянського суспільства, які протидіють дезінформації та просувають плюралістичний інформаційний ландшафт.


Сучасні діджитал-комунікації змінили динаміку та ландшафт публічного дискурсу. На інформаційному фронті йде боротьба між якісною журналістикою та дезінформаційними силами. Російсько-українська війна зумовила розвиток нового медіаландшафту, сповненого пропагандистськими меседжами.

Ми можемо стати ефективною протидією, об’єднавши зусилля громадянського суспільства. Аби здобути перемогу, нам необхідно разом працювати над здоровою інформаційною екологією і підвищувати стандарти журналістської якості. Для цього важливо набути компетенцій, які відповідають цій новій реальност, системного погляду на проблему, локалізуватися на місцях.

Програма REALIES об’єднає 15 новаторів інформаційної сфери і стане простором для нетворкінгу, натхнення та розробки ідей. Ми забезпечимо співпрацю учасників та експертів для колективної рефлексії, розвитку і взаємонавчання. Під керівництвом експертних менторів учасники зможуть у групах можливість поговорити про свою особисту ситуацію та виклики перед обличчям війни.

Чекаємо на спеціалістів, які відповідають наступним критеріям:

  • Активісти та професійні спеціалісти, діяльність яких пов’язана з розслідувальною журналістикою, фактчекінгом, кібергігієною, інформаційною та медійною грамотністю.
  • Проживаєте на неокупованих територіях України або за її кордонами.
  • Маєте проєкт або ідею, спрямовану на боротьбу з дезінформацією та пропагандою або сприяння демократичному публічному дискурсу.

Членство у профільній організації, установі або медіа не є обов’язковою умовою участі.

Можливості програми REALIES для учасників:

  • Професійна допомога в роботі над вашим проєктом або ідеєю.
  • Доступ до міжнародного ком‘юніті активістів інформаційної екології і міжнаціональний нетворкінг.
  • Сприяння налагодженню професійних зв’язків з колегами, спеціалістами, експертами.

Онлайн-програма триватиме з вересня до грудня 2022 року. Протягом чотирьох місяців учасники збиратимуться в діджитал-форматі, щоб обговорити виклики сфери, обмінятися досвідом, знайти нові інструменти для роботи і можливості розвитку власних ідей.

Мова менторських сесій та зустрічей — англійська.

Приймаємо заявки до 14-го вересня: forms.gle/rgPMFtrfvFUfCcqj8

Більше про REALIES за посиланням: bit.ly/REALIES_programm


Програма створена betterplace lab в кооперації з 1991 Accelerator.

betterplace lab — німецький дослідницький центр, що займається дослідженнями цифрових інновацій для суспільного сектору.

1991 Accelerator — український акселератор проєктів, які створюють impact для країни.

304
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно