Резидент Ukrainian Future став кращим у світі студентом за версією Global Student Prize!

Ігор Клименко отримає стипендію у $100 000 як студент, що здійснює найбільший реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і суспільство загалом.

Ігорю 17 років, він навчається на фізико-математичному факультеті у КПІ імені Сікорського. До Ukrainian Future, бізнес-інкубатору Малої академії наук України, уперше потрапив як слухач пре-інкубаційної програми UF Startup Beginner. Будучи фіналістом Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України 2021», Ігор отримав Сертифікат на проходження курсу у бізнес-інкубаторі: його проєкт – квадрокоптер-міношукач для дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів – наша конкурсна комісія визнала одним з найперспективніших серед представлених на конкурсі.

Уже у квітні 2022 року Ігор прийшов на UF-програму і став одним з її найкращих випускників: суттєво доопрацьований проєкт мав усі шанси стати проривним стартапом. Тож перспективний інноватор отримав запрошення продовжити роботу над ним, як резидент Ukrainian Future. Ще місяць вдосконалення інновації – і Quadcopter mines detector став одним із 14 «дорослих» стартапів, що були відібрані з-поміж 76 претендентів на українсько-фінський проєкт Empowering Future Entrepreneurial Ukraine – менторську програму від бізнес-лідерів Фінляндії, Естонії та України з грантовим фондом понад €60 000.

За результатом фінального пітчу програми, що мала на меті підтримати стартапи, продукти та послуги яких здатні допомогти Україні у війні та повоєнній відбудові, Ігор отримав ситипендію €5 000 євро для подальшої роботи над коптером. Ці гроші влітку 2022 року виплатили винахіднику партнери Ukrainian Future – фінська інвестиційна компанія Ministry of Good Spirit.

Нині Ігор Клименко – тріумфатор Global Student Prize. Про визнання кращим студентом світу і присудження йому стипендії у $100 000 організатори премії Varkey Foundation повідомили 20 вересня 2022 року. Ці кошти, як і попередню стипендію, хлопець планує вкласти в розвиток свого проєкту. Про свою перемогу він говорить так:

«Це потребувало багато роботи і часу, але тепер я отримав доступ до світого комьюніті та можливість співпраці з великими інвесторами та людьми по всюму світу! А також отримав стипендію у 100 000 долларів США і абсолютно впевнений, що більшу її частину витрачу на розробку дрона!, - розповів Ігор.

Зазначимо, що конструювати квадрокоптери та дрони він розпочав ще у 10 класі і зараз має в Україні два патенти на свій пристрій.

Довідково: Global Student Prize — "донька" Глобальної премії для вчителів Global Teacher Prize. Під час вибору найкращих студентів світу Global Student Prize беруть до уваги низку факторів, серед яких – навчальні досягнення, креативність, інноваційні підходи, реальний вплив на своїх однолітків, спільноту та суспільство загалом.

357
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно