Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури

Комітет літературознавчих наук польської академії наук висунув письменника і музиканта Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури, пише Українська правда.

Про це повідомили у зверненні на сайті комітету.

Фотографія: Facebook-сторінка Сергій Жадан [офіційна сторінка]

«На нашу думку, Жадан, один із найкращих поетів України та видатний прозаїк, перекладений та нагороджений у всьому світі, є письменником Нобелівського рівня. Його голос як поета протягом багатьох років залишається особливо важливим для українців. Вільна Україна здебільшого говорить та думає словами Жадана, та уважно слухає. Сьогодні поет перебуває у своєму Харкові. І він бореться», — йдеться у заяві комітету.

Комітет засудив напад росії на Україну та назвав вторгнення «воєнним кошмаром, влаштованим Кремлем»: «Надія підказує нам, що українці врешті-решт відіб'ють агресію. Нехай це відбудеться якнайшвидше».

Українська правда звернула увагу, що водночас важко оцінити, чи рішення Комітету не буде тільки символічним жестом. Про це зазначає польський портал Booklips, присвячений літературі: «Якби Шведська академія вирішила розглянути кандидатуру українського письменника і нагородила його, бо була б змушена порушити правила надсилання заявок – як відомо, заявки приймаються до 31 січня».

Книги Жадана перекладені 16 мовами, зокрема польською. Він є лауреатом премій імені Василя Стуса, "Angelus", Дерека Волкотта та інших.

У 2021 році нобелівським лауреатом з літератури став письменник Абдулразак Гурна.

Джерело: Українська правда

·
323
·
super 2
CASES
Ukraine
Читачів
84
  • Сергій Аністратенко
  • Bogdan Bilich
  • Владислав Горбунов
  • Aleksandra Galian
  • Алексей Чернов
  • Timur Kukharets
  • +78
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна