SpyBuster для iOS виявляє застосунки, які можуть загрожувати конфіденційності персональних даних

Команда MacPaw розробила версію антишпигунського інструменту SpyBuster для iPhone. Застосунок створений для виявлення і видалення програм, які походять з росії чи білорусі або підключаються до серверів у цих країнах.

SpyBuster виконує дві функції — сканує пристрій на наявність встановлених програм, які мають зв’язки з росією чи білоруссю, і відстежує, чи надсилаються дані на російські чи білоруські сервери.

Реліз SpyBuster для macOS відбувся в березні 2022 року. Функцію статичного аналізу SpyBuster також було додано до CleanMyMac X від MacPaw як частину модуля Uninstaller. У червні команда SpyBuster випустила розширення для браузера Google Chrome, яке сповіщає користувачів про підозрілі підключення веб-сайтів до серверів у країнах-агресорках і візуалізує їх на мапі.

Навіщо використовувати SpyBuster

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, кількість кібератак різко зросла, повідомляє CNBC. Раніше експерти з безпеки Microsoft прийшли до висновку, що близько 53% усіх кібератак у період з липня 2020 року по червень 2021 року були здійснені з території в росії, згідно зі звітом Microsoft Digital Defense Report. Атаки були зосереджені на різних цілях у США, Україні, Великій Британії та союзниках НАТО по всій Європі.

SpyBuster — це превентивний інструмент, який допоможе виявити та заблокувати з’єднання додатків і веб-сторінок із серверами в росії чи білорусі.

Девайси знають та зберігають найбільш конфіденційну інформацію про наше життя. Уявіть, що ваша цифрова персона опинилася в чужих руках? Ваші приватні повідомлення, документи, банківські та фінансові дані, проєкти, контакти, дані про здоров’я, приватні фотографії, відео, місцезнаходження та маршрути, пошти і паролі чи історія веб-браузеру. Знання про те, куди йдуть ваші особисті дані та хто має до них доступ, може бути ключовим елементом цифрової безпеки. І оскільки все наше життя може зберігатися в iPhone, SpyBuster для iOS стає необхідністю.

Навіщо виявляти підозрілі зв'язки

У 2016 році Росія прийняла законодавство, яке вимагає від провайдерів зв’язку зберігати особисті дані користувачів, включаючи вміст голосових дзвінків, зображень і текстових повідомлень, протягом 6 місяців. Закон також забов’язує зберігати такі метадані, як інформація про відправника та одержувача, час надсилання і місцезнаходження людини протягом трьох років. Таке законодавство може не відповідати особистим стандартам користувачів з кібербезпеки даних. SpyBuster дозволяє краще захистити персональні дані зважаючи на російсійське законодавства.

Функції SpyBuster

SpyBuster для iOS сканує iPhone на наявність потенційно небажаних програм і сповіщає вас, якщо такі знайдено. Інструмент дозволяє точно знати, чому позначена програма є підозрілою, і пояснює, як видалити програму з iPhone.

Сканування на наявність загроз

Щойно користувач запускає SpyBuster на iPhone, додаток перевіряє код і ресурси застосунків на пристрої на наявність доказів потенційно небажаного зв’язку.

Сповіщення про підозрілі програми

Після завершення сканування користувач побачить список програм на пристрої, які можуть бути небажаними, якщо такі є.

Можна також дізнатися причини підозри до кожної з програм (наприклад, ru присутній в app bundle ID, що присвоюється додаткам при створенні і відображає країну розробки) та інструкції щодо видалення програми з iPhone.

Регулювання рівня виявлення

У SpyBuster ви можете регулювати рівень виявлення між мінімальним і максимальним.

Від простих речей, як-от ru в app bundle ID, до менш очевидних, як-от доступність програм лишедвома мовами, одна з яких — російська, SpyBuster розглядає список індикаторів, які можуть означати, що програма є потенційно небажаною.

SpyBuster для iOS доступний для iPhone з iOS 14.0 або новішою версією.

551
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно