Стали відомі переможці третього щорічного конкурсу Open Data Challenge 2019, які розділили 2,5 млн гривень

Двадцятого вересня під час фіналу національного конкурсу стартапів на основі відкритих даних Open Data Challenge було названо п’ять команд-переможниць, що розділять призовий фонд у 2,5 млн гривень.

Open Data Challenge – це міжнародний формат конкурсу для розвитку інноваційних проєктів на основі відкритих даних, який в Україні виріс до масштабу найбільшого національного конкурсу в цій сфері. Мета конкурсу – залучення активістів, дослідників, дизайнерів та розробників для розвитку інноваційних сервісів та продуктів open data та big data, які сприятимуть вирішенню проблем українського суспільства та матимуть значний бізнес-потенціал.

Третій щорічний конкурс в Україні був організований Міністерством цифрової трансформації у партнерстві з USAID/UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», Фондом Східна Європа та 1991 Open Data Incubator.

Фінал третього Open Data Challenge уже традиційно відбувся в межах щорічної події Open Data Forum 2019.

Судді обрали 5 переможців, серед яких:

● Назар CityBot – муніципальний чат-бот, який інформує про роботу комунальних служб міста, попереджає про аварії та відключення, збирає дані лічильників та повідомляє про тарифи та їх зміни тощо.

Inspect.in.ua – вебсервіс, який, базуючись на результатах уже проведених перевірок компаній, формує перелік розповсюджених порушень, генерує персоналізовані рекомендації щодо усунення недоліків та виконує підбір зовнішніх спеціалістів.

● Відкрита Влада – аналітичний вебсервіс для моніторингу роботи та виявлення корупційних зв'язків серед політиків, чиновників, державних, комунальних підприємств та організацій.

● Мапа Реновації – інтерактивна мапа, що надає інформацію про стан закинутих будівель і просторів міста, пов’язані з ними виконавчі провадження; цільове призначення землі, актуальну діяльність активістів і забудовників.

● Знай свого чиновника (Запарканом) – вебсервіс, який надає аналітичну інформацію для оцінювання чиновника на основі задекларованих статків, зв'язків із компаніями чи особами та генерує загальний рейтинг чиновників за ризик-факторами.

Переможці розділили між собою призовий фонд у 2,5 млн грн.

«Мінцифра робитиме усе можливе, щоб надалі про Open Data Challenge дізнались якомога більше людей, а в Україні побільшало бізнес-проєктів на основі відкритих даних. Антикорупційні проєкти, що створюються завдяки відкриттю даних, мають особливу цінність для українського суспільства та оновлення влади. Наше завдання – відкривати ще більше даних, усі причетні органи влади мають сумлінно виконувати Постанову КМУ № 835», – зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України.

Журі обрало переможців за такими критеріями: використання відкритих даних, інноваційність рішення, антикорупційний вплив, перспективи розвитку, сильна та натхненна команда.

«Третій рік поспіль конкурс Open Data Challenge сприяє створенню, зростанню та розвитку важливих інноваційних, соціальних та антикорупційних проєктів. Найголовнішою метою для нас є закладення фундаменту сталих ініціатив та посилення взаємодії між Урядом та суспільством у сфері відкритих даних. Усі переможці попередніх двох років конкурсу продовжують свій розвиток, нарощують базу партнерів та користувачів. Зокрема, лише минулого тижня аналітичний модуль «Прозора Інфраструктура», розроблений командою CoST Ukraine, переможцями Open Data Challenge 2018, було передано Міністерству інфраструктури – це сприятиме ще більшому контролю за ремонтом доріг. Тож можу впевнено сказати, що переможці челленджу – це трендсеттери якісних змін», – зазначила Катерина Оніліогву, керівниця напрямку відкритих даних проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Окрім цього, у 2019 році вперше на Open Data Challenge окремим призом було відзначено проєкт із найбільшим антикорупційним впливом. Ним став проєкт «Знай свого чиновника (Запарканом)».

«За три роки через Open Data Challenge пройшли близько 500 команд. Усі вони пропонували проєкти, які мали призвести до реальних змін. Ми захоплено спостерігали, як зростає їхній професіоналізм, вмотивованість та бажання зробити свій внесок у покращення життя українців. Майже всі проєкти тією чи іншою мірою мали антикорупційну складову. Всі вони вже зробили чималий внесок і стали амбасадорами змін. Упевнений, що надалі результати будуть ще більш вагомими!» – підкреслив Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа.

Цього року на конкурс надійшло 160 заявок із 30 міст України. Серед топсфер проєктів: транспортна, освітня, антикорупційна, екологічна, муніципальна та legal tech. До півфіналу потрапили 23 проєкти, а до акселераційної програми, що тривала протягом чотирьох місяців, пройшли 10 команд-фіналістів.

Акселераційна програма від 1991 Open Data Incubator розпочалася на базі 1991 Civic Tech Center, де стартапери працювали над продуктами та бізнес-моделями за підтримки менторів.

«Open Data Challenge – це чудова можливість виявити актуальні соціальні проблеми та потреби містян. Щороку фіналісти «приносять» у програму проєкти, покликані покращити політику відкритості даних та подолати виклики у питаннях, актуальних для суспільства, бізнесу та державного сектору саме зараз. Цьогоріч це – ціла низка екоініціатив, міський чат-бот, мапа агрегації даних про закинуті будівлі, ресурси перевірки чиновників, додаток для контролю якості продуктів, сервіс підготовки до візиту інспекторів. Усі ці ініціативи мають значний потенціал, щоб доповнити перелік історій успіху впровадження реальних змін у сфері відкритих даних. Сподіваємось, що проєкти максимально швидко запустять пілоти та вийдуть на монетизацію. Для цього радимо командам розвивати сталі партнерства та проактивно кооперуватися з держсектором», – прокоментував співзасновник 1991 Open Data Incubator Денис Гурський.

_________________________

Про організаторів та партнерів

Міністерство цифрової трансформації України – центральний орган виконавчої влади, що відповідає за впровадження політики Уряду щодо електронного урядування, інформатизації, розвитку інформаційного суспільства, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, цифровізації органів державної влади. Міністерство цифрової трансформації України разом з іншими органами державної влади та міжнародними партнерами сприяють впровадженню електронних послуг у багатьох сферах економіки – будівництво, земельні послуги, екологія, реєстрація бізнесу, оформлення субсидій, державна допомога тощо.

USAID/UK aid проєкт «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» – проєкт технічної допомоги, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та урядом Великої Британії через UK aid, спільно з українським Урядом, місцевою владою та громадянами працює над удосконаленням системи публічних закупівель, електронних послуг та доступу до відкритих даних для зменшення корупції. Проєкт виконується Фондом Євразія у партнерстві з органами державної влади України та у співпраці з українськими та міжнародними організаціями.

Фонд Східна Європа – благодійна неприбуткова українська організація, що розпочала роботу 2008 року. Місія – сприяти соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громад, влади та бізнесу. В межах Open Data Challenge Фонд Східна Європа є партнером у компоненті відкритих даних та електронних сервісів.

1991 Open Data Incubator – перший в Україні некомерційний інкубатор для IT-проєктів на основі відкритих та великих даних. Допомагає використовувати відкриті державні дані для створення і розвитку стартапів, що надають сервіси громадянам, підприємствам і державним органам.

·
846
·
super 1
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна