Таїсія Кутузова, режисерка фільму «Закрий рота!» стала лауреатом Премії з прав людини Французької Республіки

Минулого тижня посол Франції в Україні Етьєн де Понсен вручив Таїсії Кутузовій, режисерці документального фільму "Закрий рота!" / "Shut the fck up!" Премію з прав людини 2020 року на церемонії, яка відбулася у Резиденції Франції у Києві.

З 1988 року Національна консультативна комісія з прав людини (CNCDH) щороку присуджує премію з прав людини Французької Республіки "Свобода – Рівність – Братерство". Її мета – висвітлити та підтримати роботу громадянського суспільства, рушійної сили у захисті та просуванні прав людини, відзначаючи роботу на місцях та проєкти з ефективного захисту та просування прав людини.

У 2020 році Комісія отримала майже 200 заявок із 62 країн з усіх континентів. З нагоди Міжнародного дня прав людини 10 грудня було офіційно оголошено п’ять переможців. Серед них і Таїсія Кутузова, українська журналістка та режисерка-документалістка.

Довідка

«Закрий рота!» – фільм про молодого активіста Сергія Чагарова, який з 15 років самостійно розслідує корупційні справи в рідному селищі Гатному, біля Києва. Попри погрози, залякування і тиск місцевих чиновників, він продовжує боротися і робити свою справу, тепер вже разом з однодумцями, які стали депутатами місцевої ради.

DGTL RLGN

East Roads Films

  • Таїсія Кутузова
  • Ольга Безхмельниціна
  • Stephane Siohan
·
520
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна