Топ блогери України в 2021 році за приростом підписників в Іnstagram


Порахували, хто набрав більше всього аудиторії в Instagram за рік... І виявилось, що Поплавський о_О

Як так трапилось? 

Взагалі, для українського сегменту Instagram нормально, що ми не знаємо більшість топ блогерів. Це закономірний процес – спочатку в соцмережі свої знаменитості, затим глобальні знаменитості приходять в соцмережу і займають увесь топ. 

Подивіться на топ по США — там в топі медійні особи (співачки, актори, Кардаш'ян). В нас поки не так, але в найближчі роки це зміниться. 

Хто потрапив у рейтинг і як оцінювали?

Це рейтинг за приростом підписників, ми не оцінювали контент. 

Ми взяли дані про кількість підписників в січні та грудні , які вже є в нашому сервісі пошуку і перевірки блогерів trendHERO

Крім того, ми виключили профілі з Account Quality Score менше 30. Це сукупний показник якості зібраної аудиторії, тому так ми змогли відсіяти тих, хто нахабно накрутив підписників. 

Як наростив аудиторію Михайло Поплавський? 

Бачимо стрімке зростання аудиторії, а також доволі посередній AQS 33. Давайте подивимось на графік приросту детальніше: 

Бачите "зубчики" на графіку? Коли різко стає більше підписників, а затим одразу менше. Така картинка характерна для Giveaway або конкурсів. Коли залучається реальна аудиторія, яка бажає отримати певний приз. А після конкурсу вона відписується. 

Власне, таких зубчиків у пана Михайла багацько. 

Звісно, це не єдине, що робив колишній ректор, а нині президент КНУКіМ. Тут і співпраця з блогерами, і відкриття в вересні Tik-Tok факультету, і дуже багато контенту в Instagram та Tik-Tok. 

Отже, якщо у вас є бюджет і багато дешевої робочої сили – можна спробувати так само. 

Як просували акаунти решта топ блогерів України

В цій статті ми не будемо детально розписувати, хто такі і чим займаються топ блогери України. Ми поділимо їх на умовні групи за типом просування і подумаємо, хто ще може так просуватись: 

  1. Тік-ток
  2. Медійні особи
  3. Контент (в тому числі розважальний)
  4. Умовно сірі методи просування. 

Tik-Tok вигідно відрізняється від Instagram – поки можна завіруситись без бюджету. Тому багато інфлюенсерів йдуть шляхом: потрапити в тренди TT → перегнати аудиторію в IG → продавати рекламу в IG. Адже в Instagram вже майже склався ринок реклами, а в Tik-tok ні. 

Медійні особи – це люди, які конвертують впізнаваність в підписників. Доктор Ольга Белоконь, Александр Усик (боксер), частково Анна Трінчер. 

При чому порівняйте статистику пані Ольги із графіками пана Михайла вище: 

За розважальний контент відповідає кіт Степан. Але варто сказати, що тільки чверть його аудиторії з України. 

Пани Шатирко і Шериф скористались умовно сірими методами. Вже під час аналізу виникали запитання, але AQS був вищий, ніж 30, тому ми додали їх в рейтинг. А затим Instagram заблокував акаунт Андрія Шатирка. 

Схожа ситуація була із акаунтом Юлії Вербинець. Instagram заблокував її акаунт і вона почала просувати запасний акаунт. 

То всі блогери на конкурсах і накрутках?

Не всі. 

Хто займається influencer-маркетингом знає, що варто перевіряти аудиторію блогерів. Це одна із ключових відмінностей цього виду реклами від тарегетингу. Коли важливу роль грає не платформа, а яку блогер аудиторію зібрав. 

В Instagram досить багато мікро- та наноінфлюенсерів із вкрай залученою аудиторією. Настільки багато, що іноді легше знайти 10 акаунтів із 50 тисячами, ніж брати інтеграцію з мільйонником. 

Крім того 2021 рік став роком відмови від giveaway (конкурсів)

Ні, ще багато новачків пробують набрати перший мільйон таким способом, але відомі блогери зрозуміли, що в такий спосіб тільки псують свої акаунти. Давайте на прикладах. 

Топ блогери України попередніх років

Ми вивчили, як змінилась аудиторія тих, хто раніше займав перші позиції. 

Цікаво, що в основному виросли лікарі:) 

Але цікавіше глянути на графік Альони Венум – класичної лайфстайл-блогерки: 

Бачите, як з весни 2021 року поступово зникли «зубчики» на лівому графіку? Якщо раніше раз в сезон у пані Альони був великий гівевей, то тепер їх нема. 

Замість висновку

Якщо ви хочете замовити рекламу у блогерів – не женіться за мільйонниками. Багато підписників вже давно не означає великі охоплення. Шукайте реальних інфлюенсерів – блогерів, яким аудиторія довіряє (а не прийшла, щоб виграти айфон). 

Якщо ж ви самі хочете стати інфлюенсером – вам треба відповісти на головне запитання: "Навіщо людям підписуватись і читати мене". 

Адже можна генерувати контент, щоб на вас підписувались люди, яким цікава певна тема (як вагітні читають пані Білоконь). Можна розважати аудиторію, як кіт Степан. Можна обіцяти подарунки, якщо вам потрібна саме така аудиторія. 

Якщо ви знайдете гарну відповідь на це запитання – тоді буде легко і просуватись (купувати рекламу, співпрацювати з блогерами, генерувати контент). 

2436
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно