У львівському музеї з’явився інклюзивний аудіогід

З ініціативи першої леді Олени Зеленської в межах проєкту «Без бар’єрів», спрямованого на створення рівних можливостей для всіх українців, в музеї Пінзеля у Львові запрацював інклюзивний аудіогід. Над виробництвом аудіопродукту працював медіасервіс MEGOGO. Проєкт відбувається також за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України.

Аудіогід дозволяє людям із порушеннями зору не лише почути історію експонатів, але й відчути музей, завдяки аудіодискрипції. Тобто аудіогід має чіткі описи, як самої будівлі, так і виставкових елементів талановитого майстра Йогана Ґеорґа Пінзеля, які дивом вдалося зберегти.

«Безбар'єрність відкриває можливості. Я сама в цьому переконалась тут, у Музеї Пінзеля, занурившись у світ великого генія – через звуки, дотики та візуально. Сила, потужна енергія та водночас спокій, який передають роботи цього майстра скульптури, стали доступними для кожного. І це без перебільшення унікальна подія, яка точно знайде відображення на мистецькій мапі світу. Я дуже хотіла б, щоб досвід львівського музею масштабувався по всій Україні, мистецтво має бути безбар'єрним», – зазначила Олена Зеленська.

Послухати аудіогід можуть усі охочі абсолютно безкоштовно в мобільному додатку MEGOGO у розділі «Аудіо». А також у розділі «Дивись як чутно» на MEGOGO, який доступний на усіх пристроях, на яких працює медіасервіс (Smart TV, смартфони, комп’ютери та інше).

«Це вже наш третій проєкт, створений з ініціативи Олени Зеленської. Робити мистецтво безбар’єрним – одна з наших задач. Вже досить довгий час ми робимо кіно доступним усім охочим. В межах нашої соціальної ініціативи «Дивись як чутно» ми створюємо переклад кіно жестовою мовою для глядачів із порушеннями слуху, і створюємо тифлокоментарі для глядачів з порушеннями зору, адже ми впевнені, що саме таким воно і має бути», – говорить Іван Шестаков, директор зі стратегічного розвитку MEGOGO.

Над сценарієм аудіогіду працювали: Олександра Бонковська – авторка тексту аудіодискрипції, акторка Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької, Народна артистка України; Оксана Потимко – експертка з аудіодискрипції, керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», кандидат історичних наук, Заслужений працівник соціальної сфери України, лауреат Державної премії в галузі освіти, громадський діяч, незряча; Леся Банах – консультантка з мистецтвознавства, завідувачка сектору «Музей барокової скульптури XVIII століття Іоанна Георга Пінзеля». Озвучено Юлією Малаховою, дикторкою. Виробництво – MEGOGO Audio.

Нагадаємо, в музеї Пінзеля також працює аудіогід, озвучений Остапом Ступкою. Продукт представлено з ініціативи першої леді України Олени Зеленської Міністерством культури та інформаційної політики, Державним агентством розвитку туризму та медіасервісом MEGOGO в межах проєкту зі створення 30-ти аудіогідів українськими культурними об’єктами з нагоди 30-річчя незалежності України.

505
MEGOGO
Ukraine
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно