У Львові відбулося відкриття виставки дитячих малюнків «Діти. Війна. Майбутнє.»

1 грудня у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької за підтримки БФ Future for Ukraine пройшло відкриття виставки дитячих малюнків «Діти. Війна. Майбутнє.», створених під час війни в Україні. На виставці представлені дитячі роботи, що дають змогу дорослим зрозуміти, як малеча бачить все, що відбувається зараз у нашій країні. Війна змінила їхні малюнки, але вони не втратили бажання відкривати свій дивовижний внутрішній світ за допомогою олівців і пензликів. Ці картини — спосіб зазирнути у дитячі серця, сповнені надії та любові.


Проте є діти, у яких війна надовго відібрала можливість творити. Це діти з РАС — розладами аутистичного спектру. Через стрес вони повністю замикаються у собі та поривають зв’язки із зовнішнім світом.

Мета заходу — привернути увагу та зібрати кошти для створення у Львові LEVCHYK SPECTRUM HUB для дітей з РАС, що були вимушені залишити свій дім через війну.

Це вже друга подібна виставка. Перша відбулася у Київському метрополітені у липні цього року. Тут, поряд з іншими малюнками, можна побачити роботи Максима Бровченка, талановитого хлопчика з РАС.

Ведучий Юрій Горбунов відкрив захід та привітав спікерів. Євгенія Панічевська, голова асоціації батьків дітей з розладами спектру аутизму, виступила з вітальною промовою та висловила думку про важливість створення хабу, де можуть займатися дітки з РАС.

«Діти з розладами аутистичного спектру та їхні батьки зараз є однією з найбільш вразливих категорій населення. Усім дуже важко адаптуватися до нових реалій, а дітям з РАС й поготів. У них дуже низька здатність до адаптації», — підсумовує Марі Король, керівниця проєкту LEVCHYK SPECTRUM HUB і мама двох донечок, одна з яких має РАС.

«Необхідно докласти максимум зусиль, щоб адаптувати дитину з розладами аутистичного спектру у віці від 3 до 7 років. Важливо не втратити цей час, адже пізніше шанси на інтеграцію у суспільство для такої дитини зменшуються. Саме тому висвітлення для широкого загалу проблеми діток з РАС, які евакуювалися від війни, та запуск LEVCHYK SPECTRUM HUB є особливо актуальними», — вважає Олена Ніколаєнко, директорка зі стратегічного розвитку БФ Future for Ukraine.

Період проведення виставки — з 1 до 23 грудня. Під час вистав перегляд дитячих робіт неможливий. Тому, обираючи час для відвідування, переконайтеся у тому, що вистави немає. 

781
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно