У соцмережах запустили благодійну акцію #ЗробиМеніХаб

У понеділок, 16 грудня, розпочалася всеукраїнська благодійна акція в соціальних мережах під назвою #ЗробиМеніХаб і триватиме до 31 грудня. Мета кампанії — підтримати молодь з інвалідністю і випускників/ць інтернатів та зібрати кошти на створення для них інклюзивного хабу. Це стане місцем для навчання, розвитку та професійної орієнтації молоді з інвалідністю та сиріт, які вперше опиняються у незнайомому дорослому світі після виходу з інтернату.

Незважаючи на реформу інтернатних закладів України, там досі перебуває понад 100 тисяч дітей, близько 17% з яких мають інвалідність. Через низьку якість освіти в інтернатах їхні шанси скласти ЗНО та отримати середню спеціальну чи вищу освіту — мізерні. Для дітей з інвалідністю це означає безробіття та переміщення до пансіонатів для престарілих без шансів на соціалізацію до кінця життя. ГО «Еммаус» запустила унікальні для України проєкти з соціалізації людей з інвалідністю та дітей-сиріт після інтернатів, який може бути масштабований по всій країні.

Громадська організація «Еммаус», що працює в Харкові від 2011 року, уже реалізувала кілька проєктів, серед яких «Летючий дім» — спеціально облаштована квартира-центр для людей з інвалідністю та дітей-сиріт для подальшої соціалізації після закінчення інтернату. Наступний крок «Еммаусу» — створення інклюзивного хабу, де молодь могла б навчатися, працювати, проводити майстер-класи та зустрічі.

До лютого 2020 року ГО «Еммаус» має внести кошти за приміщення хабу 32 000 доларів, з яких на сьогодні вони вже мають 30 %. Всеукраїнська благодійна кампанія #ЗробиМеніХаб націлена зібрати решту коштів для створення простору, а це 550 000 грн. До акції уже долучився гурт ТНМК, надавши саундтрек «Зроби мені хіп-хоп» для проморолику.

Починаючи від 16 і до 31 грудня кожен зможе приєднатися і зробити добру справу в цьому році, взявши участь в челенджі.

Для того, щоб взяти участь, потрібно:

1. Написати пост зі словами подяки особливій для вас людині, яка колись допомогла навіть маленької дрібницею, але це зіграло важливу роль на шляху до мети. Також — відзначити таку людину в публікації (якщо це можливо);

2. Додати фото, яке нагадує про людину, якій ви щиро вдячні, або фото з цією людиною і опублікувати його з хештегом #ЗробіМеніХаб;;

3. Підтримати акцію #ЗробиМеніХаб та зробити внесок на будь-яку суму за посиланням http://bit.ly/2LET7my

4. Передати естафету далі.

Зібрані з акції гроші підуть на викуп приміщення для створення в ньому інклюзивного хабу.

Більш детальну інформацію можна переглянути на сторінці FB і на сайті.

Кожен може зробити свій невеликий внесок в появу місця, де молодь з інвалідністю та сироти знайдуть справжніх друзів, подруг і наставників/ць. Таке оточення допоможе їм розкрити свій потенціал, навчитися будувати плани на майбутнє, а головне — соціалізуватися.

«Ми віримо, що якщо ми робимо щось добре, то інші люди надихнуться цим прикладом та таким чином можуть з'явитися подібні будинки. Ми зустрічаємо схожі організації в інших регіонах і працюємо над тим, щоб об'єднуватися та розв’язувати питання соціалізації вихованців/ок інтернатів по всій Україні разом. Ситуація в Україні дуже динамічно розвивається і радує, що держава поступово розуміє, що інтернат це ні для кого не найкраще місце, — ні для людини з неврологічними розладами, ні для дитини.», — розповідає Анастасія Золотова, виконавчий директор ГО «Еммаус».

503
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно