Українські митці представлять у Нью-Йорку гесографію — новий вид мистецтва, винайдений в Україні

20 травня у Нью-Йорку на Манхеттені відкриється виставка львівських митців Олега та Олександра Денисенків. Експозиція під назвою ANTIQVITAS NOVA («Нова старовина») є мистецькою подорожжю Олега Денисенка: від давніх технік гравюри, скульптури та малярства до винайдення нового виду мистецтва — гесографії, створеного у тандемі з його сином Олександром.

Американська газета The New York Times вже анонсувала подію: «Олег Денисенко відомий світу своїми віртуозно складними гравюрами. Свої нові праці митець створює у нововинайденій ним техніці — гесографії, що поєднує давні прийоми гравюри, левкасу і живопису».

«Ми живемо у час, коли увага світової спільноти прикута до України, і мистецьке життя — не виняток. Ця виставка у Нью-Йорку важлива не лише тим, що відкриває світу українське мистецтво, а й допоможе нашій країні в цей непростий час, — коментують митці Олег та Олександр Денисенки. — Наше мистецтво закликає до протистояння російській агресії, тому значною частиною нашої роботи є благодійний складник. Ми долучились до ініціативи UCU Humanitarian aid Українського католицького університету, що спрямована на подолання гуманітарної кризи в Україні. Університет уже залучив 2,37 мільйона доларів США та спрямував для наближення перемоги над російськими окупантами».

Символом виставки стала картина «Вдале полювання», зображена на афіші. Вона є алюзією до російського вторгнення в Україну і алегоричним зображенням вільного та незалежного народу України. Гасло українців «Волію миру» натякає на добре відому істину: «Волієш миру — готуйся до війни».

На виставці також представлені перші у світі мобільні картини AETHER. Митці створюють їх вручну, і вони є такими ж витворами мистецтва, що й картини на стінах галереї. «Ми прагнемо, повернути високе мистецтво у буденне життя, щоб мистецтво було завжди з нами, як це було від давніх часів до епохи Ренесансу», — коментує Олександр Денисенко.

Виставка відбудеться в Українському Інституті Америки і триватиме до 19 червня 2022 року.

Джерело: прес-реліз

1033
CASES
Ukraine, Kyiv
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно