В кінотеатрах покажуть найкращі сучасні українські фільми

Спеціально до 30-ї річниці Незалежності України «Артхаус Трафік» презентує добірку найкращих сучасних українських фільмів. У програмі — сім фестивальних хітів і фільмів-подій, створених у незалежній Україні.

Зокрема, в межах проєкту можна буде переглянути стрічку Плем’я (2014) Мирослава Слабошпицького, з якої розпочалася історія визнання українського кіно на великих міжнародних фестивалях — картина здобула одразу три з чотирьох можливих нагород — включно з Гран-прі — Тижня критики Каннського кінофестивалю 2014. Кримінальна драма, знята мовою жестів, розповідає про юнака, який потрапляє в спеціалізований інтернат для слабочуючих, де існує кримінальна організація, Плем’я. 

Також буде продемонстрований призер Каннського кінофестивалю і претендент від України на Оскар 2018 року фільм Донбас (2018) Сергія Лозниці. Це тринадцять коротких сюжетів, які показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу.

Фільм Додому (2019) Нарімана Алієва — учасник Канн, володар Гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю та претендент від України на Оскар у 2019 році. Стрічка розповідає про кримського татарина Мустафу, в якого помирає первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Комедія Антоніо Лукіча Мої думки тихі (2019), окрім здобуття призів кінофестивалів у Карлових Варах і Одесі, стала глядацьким хітом, протримавшись у прокаті сім тижнів, а також виходячи у повторний прокат. Стрічка розповідає про молодого звукорежисера-фрілансера Вадима, який, зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, отримує шанс розпочати все спочатку.

Антиутопічна драма Атлантида (2019) Валентина Васяновича — український претендент на Оскар у 2020 році, призер Венеційського кінофестивалю. Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. На тлі спустошення народжується нове кохання.

Покажуть також документальну стрічку Ірини Цілик Земля блакитна, ніби апельсин (2020). Фільм став призером американського кінофестивалю Санденс, а також переможцем національного та міжнародного конкурсів Docudays UA. Фільм розповідає про сім'ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік.

Анімаційний фільм Віктор_Робот (2020) Анатолія Лавренішина — володар Призу глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю, найкращий анімаційний фільм 2020 року за версією Національної премії кінокритиків Кіноколо та хіт Чілдрен Кінофесту. У сюжеті — далеке майбутнє. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити — дідусь маленької Віки, який і створив це світило.

Джерело: Артхаус Трафік, НВ Арт

·
598
CASES
Ukraine
Читачів
99
  • Сергій Аністратенко
  • Bogdan Bilich
  • Владислав Горбунов
  • Aleksandra Galian
  • Алексей Чернов
  • Timur Kukharets
  • +93
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна