В Україні почався фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art

13-й Львівський міжнародний фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art почався у понеділок, 7 вересня, у новому форматі – покази відбуватимуться офлайн у Львові, а також на онлайн-кінотеатрі Wiz-Art Film Festival Online.

Цього року ми проводимо фестиваль втринадцяте і робимо це з новим масштабом – фільми фестивалю може переглянути кожен українець чи українка! Львів'яни, які хочуть прийти і подивитися фільми на великому екрані – мають можливість це зробити в кінотеатрах міста. Ті, хто не мають можливості прийти особисто, можуть залогінитися на нашій онлайн-платформі Big Short і переглянути фільми онлайн.

програмна директорка Wiz-Art Ольга Райтер

У програмі фестивалю 232 фільми з понад ста країн світу. За нагороди змагаються 30 фільмів, 12-ть в Національному та 18-ть у Міжнародному конкурсі. Найкращі фільми за версіями журі та глядачів отримають грошові винагороди.

Також на прес-конференції з нагоди відкриття фестивалю міський голова Львова Андрій Садовий анонсував грант від міста для команди фільму, який здобуде Приз глядацьких симпатій.

Ми встановлюємо премію у 100 тисяч гривень від міста для тої команди, яка переможе у конкурсі глядацьких симпатій на зйомки наступного фільму у Львові. 

Андрій Садовий

Переглядати онлайн-програми, голосувати за фільми, які сподобаються найбільше та залишати свої відгуки режисерам та знімальним групам можна на сайті онлайн-кінотеатру Wiz-Art Film Festival Online. Або ж офлайн у Львові.

У спеціальних позаконкурсних програмах цьогоріч покажуть комедійну підбірку «От халепа!», фільми про дівчат-переможниць «Дівчата-бунтарки», а також підбірки «Місто vs. Людина: урбан шортс» та «Нічні фільми про відверте».

Розкривати суть слогану фестивалю будуть шість підбірок з блоку «Бути тут і зараз»: «Я з тобою. Мистецтво жити», «Свята нерівність», «Відтінки любові», «Мистецтво – це політика!», «Диваки у світі див» та «Опір системі».

В індустріальній секції фестивалю Wiz-Art Lab заплановані виступи та розмови українських та іноземних кінематографістів. Переглянути Wiz-Art Lab можна онлайн.

Також спеціально на прохання Wiz-Art п'ятеро українських режисерів та режисерок зняли фільми-рефлексії про карантин. Роботи Христини Сиволап, Романа Бордуна, Нікона Романченка, Зої Лактіонової та Богдани Смирнової покажуть під час онлайн-кінопоказу Ukrainian Directors on Quarantine.

13-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства з питань кіно та Львівської міської ради. Детальна програма фестивалю на сайті.

Big Short — це платформа, на якій розміщені три проекти кураторського об'єднання Wiz-Art. А саме, база для кінопрофесіоналів Ukrainian Short Films, онлайн-кінотеатр Big Short та онлайн-кінотеатр фестивалю Wiz-Art Film Festival Online.

563
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно