В Україні створили книжку для дітей про переобладнання промислових відходів

Компанія Recycling Solutions спільно з Національним видавництвом дитячої літератури «Веселка» видала для дітей ілюстроване оповідання «Фенікс і мікросферки» українського письменника та ілюстратора Віталія Бугари.

Книжка, адресована молодшим школярам, у доступній і цікавій формі розповідає про важливість перероблення одного з видів побічних продуктів теплоенергетичної промисловості — мікросфери. Головним героєм є допитливий робот на ім’я Фенікс, що знайомиться з мікросферками та допомагає їм почати нове життя.

Екологічна тематика нині особливо актуальна, адже йдеться про наше майбутнє. І ми вже маємо чимало книжок про побутове сміття чи захист зникомих видів рослин і тварин, але тема промислових відходів досі залишається майже нерозкритою. Це видання — перший крок до того, щоб змінити ситуацію. 

упевнений Олексій Бондаренко, директор НВДЛ «Веселка».

Перероблення промислових відходів — доволі складна тема, яка часто залишається поза увагою не тільки дітей, а й більшості дорослих. Тепер 97% усіх відходів, що утворюються в Україні, є відходами промисловості, і більшість з них не переробляється. Recycling Solutions прагне збільшити обізнаність українців із цією проблемою, приділяючи особливу увагу молодому поколінню. Дітям простіше пояснити шкоду сміття, яке вони бачать щодня, ніж говорити про побічні продукти промисловості. Тому ми вирішили допомогти батькам в екологічно свідомому вихованні та спробували пояснити цю проблему мовою, зрозумілою дітям.

розповідає Анастасія Старікова, директорка з управління персоналом Recycling Solutions.

Дитяча література — найліпший спосіб пояснити дитині складні й навіть „незручні“ питання. Захист довкілля — одна з найважливіших тем сьогодення. За допомогою книжок ми можемо не тільки привертати увагу дітей до цього питання, захоплюючи цікавою історією, а й спонукати їх мислити в напрямі розв’язання екологічних проблем.

розповідає автор книжки Віталій Бугара.

Наклад видання — 500 примірників. Частину книжок уже подарували працівникам з нагоди Міжнародного дня захисту дітей; решту поширять по школах Києва, Кривого Рогу, Дружківки, Запоріжжя, Бурштина, Кам’янського, Маріуполя, Першотравенська, Ладижина та Добротвора, де навчаються діти працівників компанії; а також під час проведення тематичних заходів.

Мікросфера — цінний побічний продукт, що утворюється під час високотемпературного спалювання вугілля на теплоелектростанціях. Recycling Solutions перероблює її з 2014 року, реалізуючи мікросферу у 12 країнах світу. Мікросфера використовується в керамічній, хімічній і нафтогазовій промисловості, будівництві, машинобудуванні та інших галузях.

·
421
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна