В Україні створюється мережа освітніх хабів

МОН спільно з обласними військовими адміністраціями ініціює створення мережі освітніх хабів, головна мета яких — якісна та швидка організація освітнього процесу та побуту внутрішньо переміщених осіб.

Фотографія: Element5 Digital на Unsplash

«Наразі існує гостра потреба в забезпеченні психологічної та емоційної підтримки, профорієнтації, якісного освітнього процесу під час війни, а також швидкого навчання працездатної молоді та їхніх батьків актуальним професіям для того, щоб українці могли матеріально забезпечити себе та свої родини під час війни та після її завершення», — повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Перший хаб створено у Хмельницькій області за підтримки обласної військової адміністрації, до проєкту залучено найкращих фахівців області. Хаб знаходиться у приміщенні Хмельницького політехнічного коледжу.

Для здобувачів освіти та їхніх батьків, які вимушено знаходяться у Західних регіонах України, будуть організовані системні психологічні та профорієнтаційні консультації, тестування щодо визначення власних здібностей за допомогою штучного інтелекту, навчання головним навичкам ХХІ століття, англійській і український мовам, а також затребуваним на ринку праці професіям.

Цільовою аудиторією є внутрішньо переміщені особи: учні загальноосвітніх і професійних (професійно-технічних) навчальних закладів, студенти ЗВО, а також батьки здобувачів освіти. Проте двері хабу відкриті й для мешканців Хмельницької області.

Найближчим часом планується відкриття освітніх хабів не тільки в Україні, а й у країнах, в яких наразі перебуває велика кількість українських учнів і студентів: Румунії, Польщі, країнах Балтії, Чехії тощо.

Проєкт реалізується за ініціативи МОН, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», а також Асоціації інноваційної та цифрової освіти.

Джерело: Міністерства освіти і науки України

·
2607
·
goodsuper 3
CASES
Ukraine
Читачів
84
  • Сергій Аністратенко
  • Bogdan Bilich
  • Владислав Горбунов
  • Aleksandra Galian
  • Алексей Чернов
  • Timur Kukharets
  • +78
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна